Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet magyar mint...

Hogyan lehet magyar mint idegennyelvű érettségit írni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok magyar származású, és még nem is vagyok magyar állampolgár. Eredetileg nem a magyar volt az anyanyelvem, azt később kellett megtanulnom mikor óvodát kezdtem el. Az lenne a kérdésem hogy mily esetekben lehet a magyar érettségi helyett, magyar mint idegennyelvű érettségit írni?

máj. 27. 21:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt lefelejtettem, hogy nekem már gyerekkorom óta mostanáig problémám volt a nyelvel. Ez esetben a helyesírásommal, és a megfogalmazásommal(élő beszédben és leírva is) van a probléma.
máj. 27. 22:02
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Miért akarsz érettségizni belőle, ha nem megy? Amúgy meg iratkozz be egy nemzetiségi iskolába, ha nem rendelkezel egyáltalán érettségi bizonyítvánnyal.
máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
11.-es vagyok, és nem az a baj hogy nem megy, beszélni, érteni, írni tudok, tehát nagyrészt tudok az órán dolgozni, csak ahogy leírtam, rengeteg hibát szoktam ejteni a helyesírás miatt, és sokszor fogalmazni se tudok, nem értik meg azt amit mondok. Amúgy meg gimnáziumba járok.
máj. 27. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy magyar állampolgár, akkor ennek semmi akadálya. De ezt nem neked kell szervezned, hanem az iskoládnak.

Az itt általad leírtak egy hangyányival se rosszabb minőségűek, mint amit egy magyar ír.

máj. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
A magyar most ígyis elég nehéz egy folyékonyan értő, beszélő magyar számára is.
máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

[link]

6. § (5) bekezdés

máj. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért parázol. Jobban fogalmazol, mint sok magyar anyanyelvű.
jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!