Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha középszintű...

Mi történik, ha középszintű érettségin a javítótanár azt látja a dolgozatokból, hogy egyértelműen másolta egyik vizsgázó a másikról?

Figyelt kérdés

máj. 22. 21:52
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

"Jellemzően a javítótanár nem foglalkozik ezzel és beírja a jelentésébe, hogy szabálytalanságára utaló jelet nem találtam."

Hát mert jellemzően tényleg nem szokott lenni szabálytalanság... Azért ott még nem tartunk, hála Istennek, hogy a csalás legyen a jellemzőbb...


De ha mégis beleírja, hogy mondjuk szóról szóra ugyanolyan a fogalmazása két vizsgázónak, merthogy szóról szóra ugyanolyan, akkor mi szokott történni a továbbiakban? Eleve abból indul ki az elnök, hogy úgyse lehet bizonyítani konkrétan a másolás tényét, ha nem szerepel az írásbeli jegyzőkönyvében, tehát nem érdemes belőle ügyet csinálni, megkockáztatni, hogy esetleg a vizsgázó perre viszi, vagy tényleg keményen szankcionál a bizottság?

Persze tudom, hogy több ilyen ügye valószínűleg senkinek se volt... De ha mégis erre jár valaki, aki több ilyenről is tud: mi a jellemzőbb hozzáállás a vizsgabizottság, az elnök részéről?

máj. 23. 16:52
 12/36 anonim ***** válasza:
73%

Nagyjából az van, amit #7 írt, csak a bizottság dönt, de sok múlik az elnökön. Ne építs arra, hogy tele lesz az elnök gatyája, mert fél a pertől. Neki reagálnia kell a jelentésre. Lehet, hogy be fogják hívni az érintetteket, és jegyzőkönyvbe véve meghallgatják őket. A tanárokat is meghallgatják, és abból már lehet tudni, hogy kinek a korábbi munkái alapján hihető, hogy övé a eredeti, és kiéről nem. Nincs jellemző, minden döntés eseti. De még ha nem szankcionálnak, akkor is szigorúbb lesz utána a bizottság.

Egyébként pedig, mivel a bizottság dönt, nem az elnök, ezért nem őt lehet perelni, hanem az iskolát. Ez pont az ilyen joggal visszaélőktől védi az elnököt.

máj. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

"nem őt lehet perelni, hanem az iskolát"

Vagy inkább a tankerületet? Annak legalább vannak jogászai, nem úgy, mint az iskolának...

máj. 25. 10:30
 14/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nem a tankerületet. Ne tippelgessünk.
máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

"Ne tippelgessünk."

Oké. Hol van leírva, hogy az iskolát perlik ilyenkor?

máj. 25. 10:45
 16/36 anonim ***** válasza:
73%
Te nem értesz hozzá, kérdeztél. Én értek hozzá, rászántam az időmet a segítségre, válaszoltam. Ha jogászt akarsz, fizesd meg az órabérét. Vagy nézz utána.
máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

"Te nem értesz hozzá, kérdeztél. Én értek hozzá"

Ezek csak a te állításaid. Semmit se tudsz rólam, úgyhogy nem tudhatod, hogy mennyire értek hozzá. És én se rólad, úgyhogy csak azért, mert azt állítod, nem fogom elhinni, hogy értesz hozzá. Ha valóban értenél hozzá, semeddig se tartana idetenni egy linket...

máj. 25. 13:59
 18/36 anonim ***** válasza:
0%
Akkor további jó szórakozást.
máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 SZTANN ***** válasza:

1. A szaktanár észrevette a csalást - akkor kötelessége azt jelezni a javításnál. (Ha tud róla, de nem jelzi, akkor ő is felelősségre vonható.)

2. A javított dolgozatokat az igazgató átnézi (bele is olvas, ha gond van!), a tanár által írt összesítő jelentéssel együtt küldi a vizsgaelnökhöz. Ő megint olvassa, belenéz, a problémás esetet átgondolja (beszélhet az igazgatóval vagy a javító tanárral), eldönti, hogy elfogadja-e így, indít-e vizsgálatot a szabálysértés kapcsán...

3. Az elnöki döntést a nyitóértekezleten megbeszélik, a tennivalókat eldöntik (pl. a szabálysértő minősítése elégtelen vagy szóban javíthatja...)

4. Az értekezlet döntéseit, a vizsga rendjét kihirdetik, a szóbeli vizsga elkezdődik.

jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 SZTANN ***** válasza:
12-nek: Az iskolát NEM lehet perelni. Az érettségi nem az iskola ügye, hanem a OH-é. Bejelentést lehet tenni az OH-nál, ahol kivizsgálják (elsősorban a vizsgaelnök felelős, akit az OH küldött a vizsga törvényességének őréül!) Nyilván az elnök az igazgató és a javító tanár jelentéseire fog hivatkozni.
jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!