Szakdolgozatban az mennyire probléma, ha én azt jelölöm meg forrásnak, amit az adott szervezettől kaptam és nem a neten találtam?
Tehát kaptam papír alapon, word- fájl-ban információkat. Amiből elképzelhető, hogy az internetes is vannak anyagok pl. a bemutatkozásuk.
Valószínűleg az ellenőrző megfogja találni, de én nem azt az internetes oldalt jelölöm meg forrásnak, amit a kereső valószínűleg megfog találni, hanem amit én kaptam Word-ben. Gond, ha arra hivatkozok?
A bemutatkozás nem feltétlen a saját honlapjukon elérhető, hanem olyan weboldalakon, ahol hirdették őket, hogy elérhetőek lesznek ott, például börzén. Azt valószínűleg látni fogja a kereső. Jelöljem meg azt az oldalt forrásnak, ahol megtalálható a neten? vagy elég ha én a szervezetre hivatkozom, hogy tőlük kaptam?
A "pdf" nem forrástípus, az csak fájlformátum.
Egy pdf fájl lehet report, könyv, folyóirat-cikk, konferenciaanyag, dataset, script, szakdolgozat, stb-stb.
Az, hogy milyen formában szerzed be, az nem számít. A tartalom/eredeti cél, ami meghatározza a forrástípust.
És, ha nincs róla konferenciaanyag, de nekem arra lenne szükségem?
Nem fognak nekem külön csinálni, abból kell dolgozni, ami van
"nincs róla konferenciaanyag, de nekem arra lenne szükségem"
Megint félreérted, vagy direkt értetlenkedsz...
NEM konferenciaanyagra van szükséged, hanem adott tartalomra, amit használni akarsz!
Ezt megkapod valamilyen formátumban: pdf/doc/excel/ppt/e-mail szöveg/nyomtatott verzió/kutyafüle.
Neked pedig ebBŐL kell pontosan eldöntened, hogy ez milyen forrástípus!
Kaptál egy Word (doc) fájlt. Ezen belül viszont neked még el kell döntened, hogy ez most egy report, vagy hatásvizsgálat, vagy eredetileg egy prezentáció volt csak átrakták Word formátumba, netán egy dataset csak van körülötte egy kis töltelékszöveg, vagy egy konferenciára készült bemutatóanyag, stb.
Mert ez viszont meg fogja változtatni azt, hogy mit kell kötelezően beleírnod a referencialista elemébe!
Megint?
Nekem aztán mindegy lenne, ha videóban, vagy hangüziben is küldenék az anyagot.
Nem arra vonatkozott a kérdés, hogy milyen forrástípus, hanem, hogy jelenthet-e problémát, hogy én azt használtam fel, amit a intézmény (mert egyeseknek a szervezettel gondjuk van, lásd: #nemtudom hányadik komment) nekem privátban küldött (közösségi oldalon) és nem azt, amit valószínűleg a Plágiumvizsgáló a neten megtalál, aminek a tartalma nagy valószínűséggel egyezik, de mivel én megkaptam nem keresgettem, hogy a neten még hol szerepel. (Viszont nyilván a rendszer az nem fogja látni, hogy én üzenetben megkaptam és arra hivatkozok)
Olvasd el mégegyszer a #13-at.
A dokumentumról meg kell állapítani helyesen, hogy melyik típus, és az alapján beírni a kötelezően a hivatkozásba. Akkor lesz helyes.
Szakdolgozatot írsz, nem? Basszus...
A végére kell tegyél egy referencialistát/irodalomjegyzéket! Kötelező elem!
Utánanéztél te egyáltalán a konzulensedtől kapott infókon kívül egy szakdolgozat formájának, összeállításának, szigorú követelményeinek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!