Szakdolgozat titkosítása mire szolgál?
Csak annak van erre lehetősége akit mondjuk a cég kötelez erre mert nem akarja kiadni az adatokat?
Vagy ha valaki nem szeretné hogy olvassák az övét, abban az esetben is titkosíthat?
Gondolom, egyetemfüggő, de nálunk indokolni kellett, hogy miért kéred a titkosítást, amire az, hogy "nem szeretné, hogy olvassák az övét" valószínűleg nem egy jó válasz.
Egyébként millió oka lehet. Például az általad említett üzleti titok védelme, az, hogy valakinek a személyiségi vagy betegjogait sértenéd meg vele, esetleg egy olyan dologról írsz, ami szabadalmi vagy oltalmi eljárás alatt van...
Az egyetemnek plusz macera a titkosítás, úgyhogy általában ellenzik/lebeszélnek róla, de tanultam is olyan karon ahol konkrétan be is tiltották. Úgyhogy az nem elég jó ok, hogy csak nem akarod, hogy más is olvassa, nem fogadják ennyi miatt el.
Fel szokták rakni azért a sablont, ha vki mégis ragaszkodik a titkosításhoz pl a munkahelye kérésére, de alapszakon engem még így is megszivatak vele és folyamat visszadobták. Végén egy csomó részt ki kellett vennem és adatokat anonimizálni, mert nem fogadtál el a titkosítási kérelmem, hiába vittem a mindenféle céges/aláírt/lepecsétel iratokat is.
Megkérdeztem egy volt hallgatót, akinek az van a nyilatkozatában, hogy titkosítást kér. Nem volt semmi macera. Letöltötte a sablont, ahogy gondoltam és csatolta. A könyvtárból nem is adták ki a dolgozatát, mert titkos. Viszont a neptunban újabban elérhetőek a feltöltött dolgozatok (én is ott olvastam az övét) és ott hiába van benne a sablon, hogy titkosítja mégis elérhető. (Ez persze lehet egy véletlen hiba is,ami elég gáz)
De a lényegen nem változtat, hogy nem járt macerával. Ez egy elérhető verzió (nálunk)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!