Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár valaki ELTE ik programterv...

Jár valaki ELTE ik programtervező informatikusra? Milyenek a tapasztaltaitok?

Figyelt kérdés
nehéz? sokat kell tanulni? mennyiben épül matekra és mennyiben informatikára? kb. hány órátok van egy nap? sokan jártok oda? (mm egy csoportba) és egy bónusz kérdés: tanultok olyanokról, hogy gráfok, mátrixok?
2009. jan. 4. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én progmatos vagyok (programtervező matematikus, a BSc-s szak elődje), de sok az infos ismerősöm, mert egyszerre indultunk (utolsó évfolyam vagyok progmatból). Nem nehéz, ha csinálod, bulizva persze nehezebb kicsit, de nem lehetetlen. Sok a matek, de egyre kevesebb, info is van, kb 60%-20% matek-info, a maradék 20% az egyéb. Azt hiszem van egy félév jogotok is... Kb 30 kreditet kell elvégezni félévente, egy kredit ~ egy óra. Viszont nem kell mindenre bejárni, van amire nem is érdemes. Leadandók azok vannak. Nincsenek csoportok. Próbálnak alakítani, de a kreditrendszer miatt nehéz ezt megtenni. Még évfolyam sincs, csak elvégzett tárgyak :)


Bónusz válasz: persze hogy tanulunk, mátrixokkal legelőször a lineáris algebra nevű tárgy kapcsán kerülsz kielégítő közelségbe, gráfot meg a bevmat (most már talán diszkrét matek) tárgy fog szolgáltani nem keveset. De lesznek gráfok algoritmikai szempontból is.

2009. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!