Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ÁOK vagy FOK? Nem tudok...

ÁOK vagy FOK? Nem tudok dönteni, előnyök-hátrányok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokszor volt már ismételve ez a kérdés, de felteszem újra. Az a baj, hogy nagyon kevés időm van eldönteni, és mindkettő érdekel. Sokáig csak a fogorvosi volt az opció, de most már az ÁOK felé is egyre jobban húz a szívem. A fogorvosi felé még pozitívum, hogy rövidebb a képzési idő és kényelmesebb a munkakör is, viszont nem tartom magam túlságosan gyakorlatias embernek. Azt viszont nem igazán vonz, hogy áok-val 10+ év után lehetnék csak szakorvos és athelyezhetnek bárhova ügyelni ünnepnapokon, hétvégén, stb. Lehet hogy tévedek ezzel kapcsolatban, aki jobban belelát a szakmába, javítson ki légyszi.

És kíváncsi vagyok tapasztalatokra, pro-kontra érvekre.


jan. 23. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

“ viszont nem tartom magam túlságosan gyakorlatias embernek”


Miert, szerinted egy orvos mit csinal? Elmelkedik egesz nap?


Ha mar most azon gondolkodsz, hogy mennyit es mikor kell dolgoznod, akkor ne jelentkezz.

jan. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

A fogorvos és bármilyen szakorvos is nagyon gyakorlatias szakma, hivatás.

Határozott, rátermett embereknek való, nem olyanoknak, akik nem gyakorlatiasak. Pláne nem olyannak, aki már most azon gondolkodik, hogy hogyan lehetne kényelmes.

Egyébként orvos és orvos között is van ezer különbség. Egy rendelőintézet napi fix órát elhéderező orvos munkája és munkakörülményei teljesen mások, mint egy kórházi szakorvosé, sebészé.

Én még nem láttam egyébként kényelemre törekedő orvos, mindenkinek van több magánrendelése is. Sok 70 feletti orvos ismerősöm van. Abba se tudják, abba se akarják hagyni, még ennyi idősen sem.

jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem kényelmesre gondoltam, rosszul fogalmaztam.

A gyakorlatias alatt meg azt értem, hogy mondjuk egy fizikai munkához, és nem azt, hogy nem tudnám a gyakorlatban alkalmazni a tudást

jan. 23. 11:35
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha így gondolják mások is itt, lehet nem is jelentkezem semmilyen orvosira, úgyis tudom hogy alkalmatlan lennék rá
jan. 23. 12:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ha te ezt ilyen hamar eldöntötted akkor jobb is ha nem mész orvosira.

Engem nem tudott volna senki lebeszélni az álom szakmámról.


Egyébként az, hogy nem vagy gyakorlatias egyáltalán nem hátrány mert meg lehet tanulni. Én se voltam soha gyakorlatias, egy csavart nem tudtam becsavarni és a probléma megoldó készségem is majdhogy egyenlő volt a nullával.

Aztán eljöttem egy gyakorlatiasságot igénylő szakra és meg tudtam tanulni.

jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Mi az, ami miatt most az ÁOK is szimpatikus lett? Mi érdekelne, mit csinálnál, ha elvégeznéd az ÁOK-t? Érdekel egyeltalán 1 konkrét irány, amire szakosodnál?


Szerintem ezeket a kérdéseket érdemes figyelembe venned.

jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem semmi baj ha a kérdező kényelmesebbet választaná, nekem is ez volt az egyik indok amiért fogorvosira jelentkeztem alt.orvosi helyett, pedig oda is lett volna elég pontom
jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!