Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen lehet ilyet csinálni?

Egyetemen lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
2 éves (vagyis 4 féléves) mesterszakon vagyok elsőéves és lehet augusztusban átsorolnak. Lehet olyat csinálni, hogy most jelentkezek felvin ugyanide, és ha június végén mikor vége a vizsgaidőszaknak, tényleg látni, hogy át fognak sorolni, kiiratkozok, majd ha felvesznek júliusban a ponthatárok kihirdetésekor, beiratkozok és ott folytatom, ahol abbahagytam, mert az elvégzett tárgyaimat elfogadtatnám, ezzel elkerülve a fizetősre való átsorolást? Mert egyébként 2025 júniusában végeznék. Ha meg végül nem sorolnának át, akkor nem iratkozok ki és sikeres felvétel után nem megyek el beiratkozni.
jan. 22. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sokan csinálják ezt, akkor van probléma, ha nem tudsz mindent elfogadtatni, mert esetleg változott a tanterv. A másik probléma, hogy ha van kreditmaximum az egyetemeden, és nem lehet egy félévben 60 kreditet megcsinálni, ez egyetemtől függ.

Illetve nem tudom, hány állami féléved van még, ha esetleg nem tudsz mindent elfogadtatni és teljes 2 év a szakod újra beiratkozás után, akkor az még kijön ingyenes félévekből?

jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!