Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nehéz a 12. osztály?

Milyen nehéz a 12. osztály?

Figyelt kérdés

10.vagyok, és már most félek a 12. osztálytól. Már most elkezdtem gyakorolni az érettségire. Van barátom és szeretnék vele találkozni. Van szabad idő 12-ben? Nagyon sokat tanultok? Mennyi új tananyag van? Milyen tantárgyak esnek ki a 11.-12. osztályban? Tanórán mennyire gyakoroltok az írásbeli érettségire?

A szóbelitől nem félek, szóban nagyon jól tudok teljesíteni?

Nekem nehezebben megy a tanulás, sokat tanulok (a mostani átlagom 4,4)



jan. 19. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, manapság már tényleg minden hülye leérettségizik. Tanulj, de félni nem kell tőle.
jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Egyetemistaként is rengeteg szabadidőm van... pedig egy-egy vizsgaidőszakban több anyagot kell megtanulni mint az egész érettségi, szóval a nehéztől szerintem messze van.
jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén szólva szerintem feleslegesen görcsölsz rá ennyire. Nekem a 12. volt a leglazább évem, sok lyukas órám is volt (egyik nyelvből előrehozottan érettségiztem + tesiből fel voltam mentve, így alig csinalhattam valamit, általában akkor is tanultam valamennyit).

Matekból mi szeptembertől kezdve heti 2 órát ismétlésre és érettségi feladatokra szántunk, a rendes tananyagot kb decemberre fejeztük be ha jól emlékszem.

Töriből mi mindig is nagyon tempósan haladtunk, sokszor kellett esszét írni házinak, kb februárban kezdtük el a 9.-es anyagot ismételni.

Magyarból szintén év elején már elkezdtük a készülést és esszé írást, itt a tételeket is ki kellett dolgozni időben, de szerintem simán tartható volt. Óra előtt a szünetben meg reggel suli előtt elolvastam és simán feleltem belőle 4-es 5-ösre. Párszor próbáld felmondani valakinek a tételt, tartsatok egymás között próba feleléseket. Ha az írásbeli nem is sikerül olyan jól, még a szóbelivel simán tudsz rajta javítani.

Mi a választott tárgyad egyébként?

jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Földrajz és a francia, angol helyett. Föciből előrehozottat fogok tenni, az nagyon jól megy.

Viszont 11-ben lesz kisérettségink

jan. 19. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

A 12. osztály nagyrészt az érettségire készülésről szól, tehát sokat fogtok ismételni, de lesz új tananyag is.

11.-ben kisérettségi, az hasznos lesz az érettségire készülésben is.

jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a 12. volt a leglazább évem gimiben. Két faktos tantárgyból csináltam 11. végén előrehozott érettségit, szóval a 12.-et mínusz 10 órával kezdtem. Sok lyukasórám volt, többször később kellett csak mennem vagy korábban hazaértem, szóval szuper volt. A többi órán szinte egész évben az érettségire készültünk (mivel időben nekiálltunk, így kényelmes tempóban), a nem érettségi tárgyak esetén pedig már elnézőbbek voltak a tanárok, nem hajtottak minket feleslegesen. Az emeltekre is teljesen nyugodtan fel lehetett készülni (illetve én nyelvvizsgáztam is az érettségivel egyidőben, de az is nyugis volt így). Nyilván kellett tanulni, de egyáltalán nem éreztem azt, hogy megszakadnék a tanulásban. Célirányosan az érettségi felkészülés volt a 12. lényege, azokkal a tantárgyakkal meg soha nem volt bajom, úgyhogy mindent összevetve tényleg elég laza volt. Nem állítom, hogy ez általános jelenség és mindenki így éli meg a 12.-et, de nem kell miatta aggódni.
jan. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
11.-ben ess át valahogy a trigonometrián matekból, onnantól Kánaán van.
jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Én a 9 és 10-et nehezebbnek éreztem mint a 11 és 12-őt
jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
egyetemről nézve viccesek ezek a kérdések, de én is aggódtam emiatt még annó. :D
jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!