Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Testnevelőtanároknak mi...

X0 kérdése:

Testnevelőtanároknak mi szokott lenni a másik szakjuk?

Figyelt kérdés

[link]


Itt például 11 testnevelőtanár van, 3 csak az, 4 biológia-testnevelés, 3 matematika-testnevelés, 1 földrajz-testnevelés. Szerintem a matematika-testnevelés a legfurább, de a földrajz-testnevelés is ugyanolyan fura. Horváth László például osztályfőnököm volt, nekem emelt szintű matematikát, a lányoknak testnevelést tanított, amikor mondta hogy 2-es sorba fejlődjenek és nem sikerült, kérdezte hogy ki tanította nektek a matematikát, mondták hogy "tanár úr". Nekem már akkor is földönkívüli párosítás volt, osztálytársaim is csodálkoztak a párosításon. A középiskolai matematika tanári diplomát csak később szerezte meg, már leérettségiztem 2000-ben miután találkoztunk Szegeden az egyetemen a matematikai intézetben. Köszi.


jan. 13. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Erőszak.
jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg nem mondom már neked biztosra, hogy hol van és hogyan találod, de a felvin szoktak lenni statisztikák az egyes szakoknál felvett létszámról. Nézd meg ezeket a főbb tanárképző egyetemeken és látni fogod.
jan. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyolcvanas években voltam középiskolás. Abban az időben a tesitanároknak tudtommal nem volt másik szakjuk. Egyetlen kétszakos tesitanárra sem emlékszem.
jan. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy tesitanár, aki földrajz szakos is, de azt nem tanítja, és nem is akarja tanítani. De az összes többi tesitanár, akit (egyébként tanárként) ismerek, csak tesi szakos (volt), amennyire tudom.
jan. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideje bármit bármivel lehet párosítani, szóval ne csodálkozz!
jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5-ös: nem is kell párosítani, eddig is volt rá lehetőség, hogy elvégzi külön mindkettőt, nyilván legalább az egyiket költségtérítésesen, vagyis fizet érte. És akkor tényleg bármit bármivel!


1/4-e csak testnevelés

1/3-a biológia is: a legtöbb! Biológiával annyira nem fura.

1/4-e matematika is: földönkívüli

1/11-e földrajz is

jan. 14. 15:44
 7/13 A kérdező kommentje:

Kiegészítés: mivel a mindennapos testnevelés miatt mostmár heti 5 testnevelésóra van, ha az úszás 2 óra akkor 6, eddig csak 3 volt, szakközépiskolában meg csak 2, lehet hogy pár tanár elvégezte a testnevelés szakot is.

Aki külön csinálja a szakjait, lehet egyidőben, vagy előbb az egyik aztán a másik, vagy részlegesen átfedve is.

jan. 14. 15:54
 8/13 anonim ***** válasza:
jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Egy ideje bármit bármivel lehet párosítani"

Én nem így tudom. A 90-es években így volt akkor még külön-külön kellett jelentkeznie mindenkinek mindkét szakjára (és ha csak az egyikre vették fel, vagy ha eleve csak egy szakra jelentkezett, akkor végezhetett egyszakos tanárként), de mostanában éppenhogy nem. Vagy ha megváltozott, akkor mióta lehet bármit bármivel megint?

jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Javítok, most vettem észre hogy az utolsó tanár is testnevelőtanár, a többi szakja idegen nyelv: német, orosz. Szóval a példában 12 testnevelőtanár van, és 1 közülük idegen nyelv tanár is. Másik példa:

[link]

Itt nem azt írják milyen képesítése van, hanem hogy mit oktat. Itt 1 matematika-testnevelés van, a többi csak testnevelés. 2000 előtt én csak én csak 2-ről tudtam, úgylátszik a mindennapos testnevelés miatt lett ilyen sok: 4, tehát megduplázódott. Heti 5*4*4 = 80 órára kell is, mivel 24 a maximum, így 3 nem lenne elég mert az csak 72-höz elég.

jan. 14. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!