Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugye emiatt nem fogok csúszni?

Ugye emiatt nem fogok csúszni?

Figyelt kérdés

Ez az első szemeszterem egyetemen.


Kicsit bepánikoltam, mert úgy tűnik nem fogok tudni elmenni egy vizsgára. A tárgyra csak egy tárgy épül, és arra a másik tárgyra már nem épül más.


Akkor ha jól értem ha most nem veszem fel a vizsgát, akkor annyi a teendő, hogy majd újra felveszem a tantárgyat egy másik félévben, ugye? Az nem baj, hogy nem az ajánlott félév szerint vettem fel, illetve ha a mintatanterv szerint nem épül rá más akkor nincs olyan, hogy valami vizsgán mégis előfeltétel, ugye?



jan. 10. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy Y tárgyra (amely esetedben a most felvett X tárgyadra épülő tárgy) a mintatanterv szerint nem épül másik tárgy, akkor csak a következő problémáid lehetnek, ha az X tárgyból most nem vizsgázol le és jövő szeptemberben újra felveszed:


1. Ha az X tárgy óráira kötelező bejárni, akkor jövő ősszel gondjaid lehetnek óraütközés miatt.


2. Lehetséges, hogy az Y tárgy nem mintatanterv szerinti időben való felvétele miatti óraütközésből kifolyólag az Y tárgy óráira nem tudsz majd bejárni, s ez akkor is hátrányos lehet, ha nem kötelező az órákra való bejárás.


3. Az X tárgy mostani nem teljesítése miatt a súlyozott kreditátlagod jelentősen csökkenhet, ami hátrányos lehet az ösztöndíj, a kollégiumi elhelyezés, és az önköltségesre való átsorolás szempontjából. (Bár ezt lehet kompenzálni azzal, hogy a tavaszi félévben szabadon választható tárgyak felvételével bőven 30 kreditpont fölött teljesítesz.)


4. A legtöbb egyetemen egy felvett, de nem teljesített tárgy újbóli felvételekor pár ezer forint nagyságrendű díjat kérnek.

jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ : )
jan. 10. 13:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!