Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit számít ha valaki...

Mennyit számít ha valaki művészeti szaksuliba jár?

Figyelt kérdés

Egész életembe imádtam rajzolni és mentem is volna szakiskolába kilencediktől, de külsős okok miatt ez nem jött össze. Egy külön iskola utáni rajziskolába járok, heti hat órában (2*3) lassan másfél éve. Láthatóan ez így is fog maradni érettségiig de nagyon félek hogy lemaradok azokhoz képest akik szakiskolákba járnak. Ez mennyire valós félelem? Nagyobb számban jutnak be ilyen helyekről művészeti egyetemekre?

Félek elbasztam a jövőm :(



jan. 9. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akiket ismerek, és művészeti egyetemre jártak/járnak/jelentkeznek, egyikük se szakközépiskolába jár, "csak" heti 1-2 különórája volt/van rajzból. Ezek között vannak végzett festők is, és jelenleg festőnek tanulók (egyetemen). Szóval nem hinném, hogy ez probléma lenne. De persze légy szorgalmas, ne csak a különórán gyakorolj.
jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy egyedül abból lehet problémád, ha kevesebb kapcsolatot építesz ki, mint a szaksulisok. Nem tudom, a rajznál konkrétan mi a helyzet, de a legtöbb művészeti ág felvételije durván kapcsolati alapú (protekciós) - persze tehetséggel is be lehet jutni, csak kisebb százaléknak van rá esélye.

De szerintem beszélj erről a rajztanároddal is, hogy mi a helyzet. Van olyan festő ismerősöm, aki direkt külföldi egyetemre ment, mert a magyar rendszert (a művészetet és a művészeti egyetemeket illetően) nem találta korrektnek, és a rajztanára se javasolta.

(1-es voltam)

jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ, hogy milyen szakra mennél. Mert pl. a textilesek, ötvösök, stb. a rajzon kívül nagyon sokmindent megtanulnak. A festők is, csak ezeket könyvből/ különtanártól/otthoni gyakorlással könnyebb bepótolni. Jó, hogy jársz rajzolni, de a tanulmányrajz egyáltalan nem elég a felvételihez. Találd ki, hogy milyen szakra mennél, és keress előkészítőt.
jan. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
"külsős okok miatt" = rajtam kívül álló okok miatt
jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Kapcsolati szinten számít, de ezt magadtól is össze tudod szedni. Járj olyan helyekre ahol más művészek is megfordulnak, beszélgess velük, építs kapcsolatokat.

Egyébként ha nem jutsz be egyetemre, ne bánkódj, nagyon sokan nem jutnak be elsőre, vagy soha, és mégis tudnak belőle karriert építeni. Ugyanígy van aki diplomával se jut a szakmájában munkához.

jan. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!