Számít valamit hogy diploma milyen értékeléssel sikerült?
Konkrétan kérdezte tőletek bárki, hogy hányas lett? Vagy csak annyi számított hogy megvan-e, és kész?
Tőlem még soha senki nem kérdezte, csak annyi jutott eszembe valamelyik nap, hogy ismerek nem 1 olyan embert akivel lehetetlen lenne együtt dolgozni, de teljesen komolyan értve, elviselhetetlen személyek, holott a diplomájukat egész napos magolással (szinte vagy teljesen) de 5-ösre tudták megcsinálni. És itt nem is csak a magolásról van szó, ha valaki azt gondolja neki úgy jobb tanulni hát tegye azt, hanem hogy van olyan hely ahova ebből neki előnye lesz? Ugye mivel nem ismerik még annyira hogy kibukjon az elviselhetetlen személyisége, pl. egy interjún.
Én pl. a diplomáimat 3-4-esre tudtam megcsinálni, munka mellett illetve több képzésre jártam szinte végig (az alapszak kivételével), párhuzamosan. De alapvetően soha nem voltam hajlandó bemagolni semmit úgy hogy nem értem azt, illetve eléggé könnyű velem megtalálni a közös hangot, azt hiszem. Szóval pont az első, példának felhozott személy(ek) ellentéte vagyok, innen jutott eszembe a dolog, ti ismertek ilyet, illetve mit gondoltok az egészről?
Pl. Belegondolva még azért sem tartanám ezt relevánsnak mert simán lehet hogy valaki egy elképesztően jó szakember, de vizsgán éppen rossz tételbe húzott bele és kap záróvizsgáira egy 3-ast mondjuk. Vagy akár csak nem tud jól szerepelni vizsgákon.
Mi a véleményetek?
Maximum akkor, ha tovább akarsz tanulni mesteren egy nagyobb nevű egyetemen, vagy PhD-zni akarsz. Ott azért szokták nézni az eredményeket, és a legtöbb helyen, amennyire tudom, 4-es diplomaátlag alatt fel se vesznek doktorira.
Egyébként irreleváns. Ha semmi mást nem tudsz felmutatni a diploma mellett (értsd: nyelvtudás, egyéb képzettség, bármilyen tapasztalat, kapcsolatok, stb), akkor nyilván jobban mutat egy SCL diploma, mint egy olyan, amin látszik, hogy kegyelemkettesek sorával bukdácsolt át az illető, de őszintén szólva elhanyagolható azon munkáltatók száma, amik egyáltalán megkérdezik, pláne, akiknél ez számít bármit is. Az meg megint egy más kérdés, hogy akarnál-e olyan helyen dolgozni, ahol ez fikarcnyit is érdekel bárkit, mert én spec. nem.
Soha senki nem kérdezte, kivéve az újabb egyetemek felvételi bizottságait.
A munkahelyen a HR szokta utólag bekérni a diplomát, hogy meglegyen nekik a leltárban. De az interjúkon soha senki nem kérdezi meg, hogy hogy sikerült.
Ha újabb egyetemre jelentkezel (mesterszak, PhD, MBA stb.), akkor ott általában az összes jegyedet (azaz a transcriptet) bekérik, úgyhogy ilyen eredménnyel nem fogsz valószínűleg az MIT-n PhD-zni. De! Ha mégis valami “jobb” egyetemre szeretnél járni később, az se megoldhatatlan (például végzel előtte egy +1 éves mesterképzést kitűnő eredménnyel stb.).
A lényeg, hogy soha, senki nem fogja kérni a diplomád eredményét, ha meg továbbtanuláshoz mégis, azt is meg lehet oldani valahogyan.
4. Bocs ezt másik kérdés alá akartam volna írni, de ide se rossz tanács. :)
Inkább azt nézi mindenki, hol voltál gyakornok + utána hol dolgoztál és ott mit csináltál, meg persze mit tudsz és mennyire vagy szimpatikus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!