Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek szerintetek?

Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés
A tanár tegnap jelentette be a messenger csoportban, hogy ma számonkérés lesz, ráadásul magolni kell, ami nekem sose ment könnyen. Heti 1 spanyol óránk van, és nekem még csak 1 jegyem van, szóval kéne ez a felelés. De a gond nem ez. Hanem az, hogy este miközben tanultam a spanyolt, szüleim összevesztek, volt sírás, kiabálás, minden (elég toxikus a családom). Mindezt apám rajtam vezette le, vagyis mindenért kiabált velem... Végül nem bírtam tovább, és én is visszakiabáltam, ami nyilván csak olaj volt a tűzre, és annyira feldühített, hogy teljes erőből berúgtam a szobaajtómat. Nem szoktam se kiabálni, se fizikailag kifejezni a dühöm, ez talán a 3. alkalom volt életemben, hogy kiabáltam valamelyik szülőmmel. Úgy érzem, kicsit összeomlottam. Utána órákig rosszul voltam fizikailag, hányingerem volt, teljesen ködös volt az agyam, és egész éjszaka képtelen voltam nem hogy a tanulásra de az alvásra is. Próbáltam nyugtató teát inni, de nem segített. 7 órám lesz ma, de nem vagyok benne biztos, hogy végig tudom csinálni, pláne hogy az egyik tesi. Gondolkodom azon is, hogy csak spanyolra és matekra megyek be (matekból is 2 jegyem van, heti 3 óránk van, szóval sanszos hogy felelnem kellene)...ezek a 6-7. órában vannak, addig tudnék aludni, és tanulni, talán. Aztán lehet, hogy addig nem is nyugszok meg, amíg el nem megyek itthonról, és pont azzal tennék jót magamnak, ha bemennék. Egyik tanárom sem a megértő típus, szóval a közös megegyezés nem opció sajnos.

jan. 3. 04:11
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ha már kamuzol, akkor olyat kamuzz, amivel nem buksz le az első alkalommal... A téli szünet január 7.-éig tart.


[link]

jan. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tessék, ötödik oldal:

[link]

F*szom ki van már a "há ez kamu mert én aztán tudom és most úgy megmondom" válaszokkal.

jan. 3. 05:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a spanyolórára és lefelelsz. Tök mindegy hányast kapsz. A félévi bukás nem tragédia.
jan. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a gyakori, ahol a léleknek, az érzelmeknek nem tulajdonítanak nagy jelentőséget. Én azt tanácsoltam ilyen feszült helyzetben, hogy ne okold magad, de legközelebb figyelj jobban. Nem lesz könnyű ezt a napot végigcsinálnod. Én sok sikert kívánok neked ehhez.
jan. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"én is visszakiabáltam"


"teljes erőből berúgtam a szobaajtómat"


"Utána órákig rosszul voltam fizikailag, hányingerem volt, teljesen ködös volt az agyam, és egész éjszaka képtelen voltam nem hogy a tanulásra de az alvásra is."


Az ilyen teljesen felesleges tevékenységek helyett a tanulásra kellett volna fókuszálni. Az nem mentség a bukásra, hogy képtelen vagy megfelelően menedzselni a saját idődet. Ezek helyett a teljesen felesleges dolgok helyett ha leülsz és a tananyagra fókuszálsz vélhetően jó eséllyel abszolválod a tárgyat. A tanár részéről pedig elvárt azt objektív értékelés, azt fogja osztályozni amit a felelet során nyújtasz, teljesen mindegy hogy te bohóckodtál előző nap vagy tanultál becsületesen, ez nem lehet az értékelésnél szempont. Saját magadnak köszönheted azt ha megbuksz, tekintsd tanulópénznek, majd legközelebb nem bonyolodsz felesleges vitákba vagy nem rugdosod az ajtót hanem tanulsz.

jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ösnek sincsen igaza. Szerinted direkt kiabált? Vagy direkt dühöngött? Az életben számtalan olyan helyzet adódik és adódhat, amelyekre nem minden esetben van tökéletes megoldókulcsunk. Tessék egy kis empátiát tanusítani a másik ember iránt.
jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es nincs igazad mert középiskoláknál pl.: nálunk is jan 3 a kezdés! 2. Az általános
jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!