Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek olyan...

Mi a véleményetek olyan emberekről, akik az egyetemen mindenből 5-ös jegyet szereznek?

Figyelt kérdés
2023. dec. 18. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Többesélyes a dolog...
2023. dec. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Az, hogyha az egyetem után mindeketten elkezdtek dolgozni, akkor valószínűleg ő lesz a főnököd.
2023. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Jó nekik, sokat tanulnak, megdolgoznak érte. Nem igazán foglalkozok mások jegyével
2023. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Szorgalmas, okos és szerencsés embernek tartom azt akinek csak jelese van a neptunban.
2023. dec. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk a 6 éves képzésen egy ilyen sem volt.
2023. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Irigylem és csodálom a szorgalmáért ha szerény, ha képembe törölné a leckekönyvét biztos rühellném :D
2023. dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A legmélyebb elismeréssel adózom előtte. Persze ahhoz, hogy még egy négyes se csússzon be kell egy kis szerencse is. Meg azért szakfüggő is. Egy orvosi vagy mérnöki képzésnél ez óriási teljesítmény, egy neve nincs egyetem (?) (pl. Tokaj), alibi szakján viszont nem kell tőle elájulni.
2023. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem főleg a kapcsolatok kiépítéséről szól, kapcsolatok révén fogsz találni jó pozíciókat, lehetőségeket. Szóval pont nem az lesz a főnök aki mindenből ötös lesz, hanem aki átlagot teljesít és hagy időt arra hogy szocializálódjon és minél több embert megismerjen.
2023. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ismerősöm van, aki vörös diplomát kapott, mindenből ötöse lett. BME vegyészmérnök, úgyhogy nagy flex.

Szerintem nagyon szuper, hogy vannak akik ilyen hatékonyan tudnak tanulni. Nekem ez nem adatott meg, mentális problémák, iszonyat rossz jegyeim voltak és sokat puskáztam egyetem alatt. Irigylem azt a hozzáállást, ami az ilyen embereknek van.

2023. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Nekem meg az a véleményem róla, mint az 1-esnek, akit lepontoztatok, igaz nem fejtette ki, de szerintem arra gondol, amire én.

Nekem két diplomám van. A nappalin én is törekedtem arra, hogy minél jobb jegyeket kapjak. Függött tőle a kollégiumi elhelyezés. Viszont ez nem csak a diákon múlik! Vannak olyan tantárgyak, amelyekből gyakorlatilag képtelenség mindent megtanulni, és csak a szerencsén múlik a dolog.

Levelezőn már inkább csak arra törekedtem, hogy görbüljön, munka mellett az is épp elég volt. Ennek ellenére néha bosszankodtam, amikor a szerintem hibátlan dolgozatra kaptam egy kettest. Betekintés persze nem volt, örülj, hogy megvan a vizsga. Nekem meggyőződésem, hogy több olyan tanár is volt, aki el sem olvasta a dolgozatot, csak adott egy jegyet, és kész. Az ilyeneknél nem lehet mindenből ötöst kapni.

Én egyébként nem ismerek senkit vörös diplomával, én azt hittem ilyen csak a mesében létezik. Egyébként meg nem gondolnám, hogy ő lesz a főnök, az valóban inkább azon múlik, ki hogy tud nyalni, nem a tudáson és a munkavégzésen.

Hogy személy szerint mi a véleményem róluk? Az, hogy szomorú lehet az élete, mert az ilyen szintű maximalizmus már nem egészséges.

Vannak ilyen szülők a gyerekem osztályában. Volt olyan anyuka, aki a nyilvános osztálycsoportban őrjöngött, mert négyest kapott a gyereke környezetből. Én próbáltam csitítani, hogy ugyan hová számít az, hogy a gyerek általános iskola 3. osztályában kap egy négyest? De nem állította le magát, azt írta, neki ez igenis számít. Szerencsétlen gyerek. Valószínűleg belőle is ilyen ember lesz, aki kiborul, ha egyszer véletlenül nem ötöst kap.

2023. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!