Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy minden szakon...

Az igaz, hogy minden szakon az első félév a legkönnyebb? (Egyetem)

Figyelt kérdés
2023. dec. 13. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Sőt, két okból nehéz: egyrsézt meg kell szokni az önálló időbeosztást, nagyobb mennyiségű anyag feldolgozását. Másrészt meg általában alig van köze ahhoz, amit valóban tanulni szeretnél.

2023. dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se igaz, volt rögtön az első szemeszterben pár nehéz alapozó tárgy, illetve egyetértek hogy olyan szempontból is nehéz hogy meg kell szokni egy új rendszert. Nekem inkább a 3. év volt a legkönnyebb, a legtöbb egymásra épülő és szivatós tárgy az első 2 évben le lett tudva úgyhogy eddigre megvoltak az alapok már, elég jól összeálltak a tárgyak közötti összefüggések is. Nyilván így is volt pár nehéz tárgy azért, de összességében a 6. szemeszter volt nekem a legkönnyebb.
2023. dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az első két félévben többet szenvedtem, mint később. :D Nekem az volt a legnehezebb. Alapból belejönni a több tanulásba, a beadandókba, összességében kell idő, míg az ember belejön. Illetve nálunk az első két félévben volt 1-1 nehéz tantárgy, amivel én is megszenvedtem, de sikerült akkor megcsinálnom, viszont sokan még 1-1,5 évvel később is azokkal a tárgyakkal szenvedtek. Az első félévben túl sok volt hirtelen minden, viszont most már van mire építkezni, most már nem tűnik egy akkora nagy katyvasznak a tananyag, mint ahogy első félévben tűnt.
2023. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első két félév a legnehezebb. Nekem ott semmi más nem volt, csak biosz, kémia, fizika, matematika. Harmadik félévtől már jönnek a sokkal könnyebb és izgalmasabb tárgyak, amiért tényleg jelentkeztél a szakra.

Nálunk mindenkinek javuló tendenciát mutatott az átlaga is 2. félév után.

2023. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!