Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más középiskolákban is így...

Más középiskolákban is így adták a magatartás jegyet?

Figyelt kérdés

Magamról annyit, hogy egy elég jó suliba jártam, sosem voltam igazán rossz kapcsolatban egy tanárral se, órákon normálisan viselkedtem, szerintem az esetek 95 százalékában ötös volt a magatartásom.


Aztán egyszer csak, egyik hónapban hármast kaptam. Ez amúgy magában nem tragédia, de azért mégse igazán értettem, mert tényleg nem csináltam semmi, tanároknál se éreztem azt hogy valaki nem bírna vagy valami, szóval gondoltam megkérdezem az ofőt hogy ez mégis melyik tanár miatt van, mert jó lenne tudni ha valakinek problémája van velem.


Erre az volt a válasz, hogy ő nem mondhatja meg nekem. Ez így nekem nagyon furcsa volt, mert ahogy előbb írtam, jó lett volna tudni.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez mindenhol így volt hogy nem mondták/mondhatták meg hogy ki adott rossz jegyet?


2023. dec. 8. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy rosszul esik, nekem is rosszul esett annak idején. De most felnőttként azt tudom mondani, hogy tényleg sz...ni bele. Ez a tanár szubjektív véleménye.

A lányom pl. azért négyes, mert nem ment hétvégén pakolni valami iskolai rendezvényre. Mondjuk 50 km-re lakik az iskolától, és hétvégén 2 óránként van busza. Menjen az, aki a szomszéd utcában lakik. Bár neki legalább megmondta az ofő, hogy azért nem ad neki ötöst. Mindegy, engem nem igazán érdekel.

Sehova nem számít, felvételin nem pont, tényleg ne foglalkozz vele.

2023. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ja ne értsd félre, 3 éve nem vagyok középiskolás, akkor se igazán hatott meg, csak ma eszembe jutott hogy ez milyen abszurd
2023. dec. 8. 13:39
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Ez azt jelenti, hogy most büntetlenül rajzolhatsz egy falloszt a táblára XD

Én mindig ezt csináltam.

2023. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszurd. Én éjjel-nappal tanultam, de matekból akkor is 3 voltam. Erre azt mondta az ofő, akinek van hármasa, nem lehet ötös a szorgalma. Anyám is ki volt akadva, azt mondta nálam szorgalmasabb ember nincs is.

Aztán magatartásból is 4-est kaptam, mert akinek négyes a szorgalma, annak a magatartása is az. Ez meg milyen logika? Engem is bosszantott, nagyon. Persze most így utólag tudom, hogy semmi jelentősége.

2023. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Én 60 évvel ezelőtt azért kaptam 4-est a magatartásomra, mert nem voltam KISZ tag.
2023. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Azt a jegyet nem az ofő adta? (tehát nem kérte ki más véleményét) legalábbis én úgy tudtam
2023. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A pontos részletekre nem emlékszem, de valahogy volt beleszólása minden tanárnak. Ofővel meg jó volt a kapcsolatom.
2023. dec. 9. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A magatartás-szorgalom jegy az, amivel lehet szopatni az egyébként kitűnő tanulókat is. Én egyszer azért kaptam négyest magatartásból negyedikben, mert átmentem lehajolva a tábla előtti lámpáról lelógó dísz alatt, mert máshol nem volt hely.

Gimiben meg már házirendbe volt rögzítve ezeknek a magatartás-szorgalom értékelésének a módja. A magatartás leginkább az igazolatlan hiányzásokon alakult, a szorgalom meg ilyeneket, hogy csinálsz-e házit, ami kötelező egyébként, és egyest kapsz, ha nem, meg pofára(hivatalosan a többi jehyed alapján). Egyik szobatársam soha nem tanult, házit óra előtt írta meg, ha 1-1 feladat volt, de szorgalom ötös, mert kitűnő. Másik szobatársam meg végig tanulta a tanszobát, kimenő időt, de többnyire hármasai voltak. Ő négyesnél sose kapott jobb jegyet, de többnyire csak hármast.

A szorgalmat nem is tudom, hogy hogy osztályozzák. Nem látszik, hogy az adott diák mennyit foglalkozott otthon a tanulással. Házit kötelező írni, annak külön következménye van, ha nem teszed meg. Akkor minek erre egy külön értékelés?

Ez ilyen bullshit.

2023. dec. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is értelmetlen. Viszont a tanárok állítják, hogy ők látják a szorgalmat az órán is, pl. ki mennyit jelentkezik órán. És ha valaki csak introvertált? Mindegy, tényleg nem számít sehova.
2023. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!