Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező MSc. Milyen a társaság?

Levelező MSc. Milyen a társaság?

Figyelt kérdés

Mester levelezőn milyen a társasági élet? Attól tartok, hogy főként dolgozó emberek fognak ide jönni, akiknek egyrészt semmi idejük, másrészt kinőttek már a bulizásból, harmadrészt van már saját társaságuk, és az egésznek képzés úgy fog lezajlani, hogy kb mindenki idegen a másiknak.

Szóval a kérdésem az, hogy levelezőn mennyire gyakori, hogy kialakulnak kapcsolatok, barátságok, akikkel el lehet menni iszogatni, beszélgetni, stb? Vagy esetleg bekapcsolódni az egyetemi életbe, elmenni bálba úgy, hogy nem csak ismeretlenek lesznek.


2023. dec. 5. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy vannak olyan egyetemek/szakok ahol jobb a társaság, de inkább azt tapasztaltam amit Te is írtál hogy sokaknak nincs idejük bulizni járni vagy a már meglévő baráti körrel mennek. Voltak szaktársak akikkel jóban voltam, de 1-1 kávé vagy közös ebéd volt csak órák között, nem jártunk amúgy össze szórakozni.


Egyetemi életbe én nem is akartam bekapcsolódni, mondjuk 29 évesen mentem vissza a mestert megcsinálni úgyhogy annyira nem vonzott hogy 19-20 évesekkel gólyatáborba vagy bálba menjek. A HÖK és mindenféle diakszervezetek is 25 alatti tagokból álltak inkább. Úgyhogy én szaktársakkal próbáltam jóban lenni, de például ahol főleg online van az oktatás ott ez se könnyű.

2023. dec. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit az elején leírtál, az van. Feleség, gyerek, munka mellett nem haverkodni jár aki egyetemre jár.
2023. dec. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ettől felesleges tartani, ez valószínűleg így lesz, ahogy leírtad. Levelezőre általában azért jár az ember, mert mellette dolgozik vagy más dolga van, de az biztos, hogy kevés a szabadideje, amit nyilván igyekszik a családjával vagy a barátaival tölteni.

Nálunk anno kimondottan jó csapat jött össze, de nálunk is annyi volt a "bulizás" maximuma, hogy a ZV után elment a csapat fele egy másfél-két órára beülni valahova.

2023. dec. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn általában ez a helyzet, alapszakon is.
2023. dec. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én alapszakon jártam levelezőt, 24 voltam, amikor elkezdtem. Voltak vagy öten, akik 18 évesen kezdtek gimi után, a társaság nagy része 30-40 közti volt. A 30 felettiek nagy részének család gyerek volt nálunk is. Én viszont az évek alatt az egyik harmincas évei közepén tartó srác csoporttársammal és egy huszas évei végén tartóval eljárogattam kocsmázni. Amolyan liberális felfogású volt mindkettő, mondván ráérnek még gyereket vállalni. A 30-asnak ugyan volt élettársa, de szerintem többet volt kocsmában ő, mint otthon vele.

Szóval igazából nem tudod kiszámolni. Simán találhatsz levelezőn MSc-n olyan 21 év körüli fiatalt, aki épp most végzett BSc-n, és ezt már nem nappalin csinálja. Illetve sokan bulizgatnak még a 30-as éveikben is, ha nem is annyira aktívan, mint a huszas éveikben. Annyi, hogy nagy csapatos összeverődésekre ne számolj.

2023. dec. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hová fogsz járni?
2023. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!