Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért lehetetlenség lányokkal...

Miért lehetetlenség lányokkal barátságot kialakítani?

Figyelt kérdés

Én is lány vagyok, de egyszerűen nem megy mostanában. Próbálkoztam több helyen, de mindig az történik, hogy az illető egy idő után nem ír vissza. Eléggé különcnek számítok, de épp olyanokkal próbálok szimpatizálni, akik szintén annak mondják magukat. Az a szép ebben az egészben, hogy előtte bőven van téma, sőt, a legtöbben arról is panaszkodnak, hogy mennyire egyedül vannak. Ennek ellenére még sincs minimális türelmük sem valamennyire kiismerni a másik embert. Úgy gondolom, egy barátság sem jön egyik napról a másikra, tenni kell érte, mint ahogy egy működőképes párkapcsolatért is.

Fiúkkal mindig nagyon jól kijöttem, legyen szinte akármilyen személyiség. Csak sok esetben attól tartok, van, aki többet szeretne a barátságnál, reménykedik, és ez nekem nagyon kellemetlen, de szerintem a másiknak is egy idő után. (Volt már példa ilyesmire.) Tudom magamról, hogy ha valakinek azt mondom nem, az úgy is marad. Csak sokan ezzel nem így vannak, nyilvánvaló, hogy nekem sem fogják elhinni...

Ha lányokkal nem megy a barátkozás, hogyan bizonyosodjak meg arról lehetőleg kellemetlen/ félreérthető szituáció nélkül, hogy egy fiú tényleg nem akar semmit? Esetleg hogyan győzzem meg, hogy ne reménykedjen? Aki valaha reménykedett, azzal egyáltalán érdemes jóban maradni? Tényleg nem szeretném azt sem, hogy a másik fél rosszul érezze magát.



2018. aug. 16. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Milyen különc személyiségjegyekről van szó például, mennyire elfogadható egy lány baráti körben, vagy egyáltalán általánosságban? A lányok nehezebben alakítanak ki mélyebb kapcsolatokat egymással, mivel túl sokat rivalizálnak egymással, és a kicsinyes játszmák könnyen tönkre tudnak tenni mindent.

Sokat számít, hogy miben nyilvánul meg a különcséget, hogy ők mit fedeznek fel ebben, amiért elhárítanak.


Fiúkkal viszont sehogy sem egyszerű csak barátkozni, mivel te hiába nem rendelsz a viselkedésedhez semmilyen érzelmi töltést, ők a tőled érzett gyengédség hatására egy idő után megszeretnek. Legfeljebb azt teheted, hogy kikötöd az elején, hogy van már barátod, vagy csak egyszerűen tényleg barátkozni szeretnél, és megpróbálsz valamilyen szinten távolságtartóan viselkedni, és bárminemű közeledésre finom elutasítással válaszolni, hogy ne ringasd hamis reményekbe az adott fiút.

2018. aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam ezen, de szerintem tényleg nincs olyan tulajdonságom, ami azokat is eltaszítaná, akik állításuk szerint különcök. Na meg ha valami olyan brutális hibám lenne, valószínű a fiúk is kerülnének, de még párkapcsolatok alatt sem derült ki semmi különös, pedig volt nagyon is szókimondó párom. Tény, hobbi szinten a videojátékok érdekelnek leginkább, de emellett szívesen elmegyek kirándulni, és nagyon sok téma érdekel, amihez hozzá is tudok szólni. Nem itt szokott a gond lenni, sok esetben a hasonló érdeklődés is megvan. Belőlem ez a versengés, irigység hiányzik teljesen, hogy a másiknak 2 szállal több haja, és az enyémnél 2 centivel magasabb barátja van. Mindenki egyéniség, valaki ebben jobb, valaki abban, ez mindig is így volt és így is lesz. Én hasonlóakat keresek, nem olyanokat, akiknek minden esetben játszhatom az anyját/nővérét, mert panaszkodnak, hogy csúnyák, kövérek, mindenki utálja őket, akármi. Úgy vélem az már nem barátság, ha olyan irigy vagyok mindenkire, hogy inkább keresek valami "alsóbbrendűt", aki csúnyább, sikertelenebb nálam... Itt lenne a gond? Annak ellenére, hogy más vagyok, mint sokan, nem érzem magam kirekesztettnek sok hasonló helyzetűvel ellentétben. Pont ez az, tudom, hogy vannak hasonló emberek, akik saját magukat és a közeli kapcsolataikat helyezik előtérbe, nem a társadalomnak való megfelelést. De komolyan ennyire fájhat ez valakinek, hogy én különcként is valamilyen szinten megtaláltam a helyem? Nem gondolják, hogy ha velük nem így van, talán elmondhatnám a tapasztalataimat, amik a hasznukra lehetnének? ._.
2018. aug. 16. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az a probléma akkor, hogy nem érzik a lányok, hogy tudnál hozzájuk kapcsolódni érzelmileg. Ha elkezdenek panaszkodni, szidalmazni és irigykedni, akkor elvárják tőled, hogy együttérzést tanúsíts, és őszintének tűnjön az érdeklődésed ezek iránt, mivel elsősorban nem azt várják el tőled, hogy érdekes légy és hozzá tudj szólni minden témához, hanem azt, hogy érzelmileg egymásra tudjatok hangolódni.

Lányokkal sokkal ritkábban tudok mély és változatos dolgokról beszélni, mivel nem is kíváncsiak rá, hanem arra van szükségük, hogy megerősítsék a saját gondolataikat és érzéseiket mások által.


Milyen idős vagy egyébként, ha nem titok?

2018. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok. Idősebb nőkkel különben többnyire szót értek, de a saját korosztályom katasztrófa. Pár éve mindig volt 1-1 lány, akikkel nagyon jól kijöttem, de azóta nem találok.

Az együttérzés nagyon is jelen van bennem. Csak logikusabb beállítottságú vagyok, nem úgy próbálok valakinek segíteni, hogy elkezdem sajnálni (kivéve, ha tényleg komolyabb oka van), hanem tények elé állítom, más nézőpontokat hozok fel, és megpróbálok tippeket adni, hogyan érje el azt, amit szeretne. Nem is tudom... Valahogy többre tartok annál egy intelligens embert, hogy sajnálnom kelljen. Akkor kell valakit sajnálni, ha tartós betegsége van, elhunyt egy rokona, mittudomén. Sok negatív dolog van, de szerintem hasznosabb megoldást keresni. Na meg ha valakivel csak ismerkedni próbálok, nem valószínű, hogy egyből kiöntené a lelkét. Még szakítás vagy rossz gyerekkori élményekért menne a sajnálat, hasonló kaliberű dolgok, de azért nem, hogy nincs elég ruhája, amit fel tud venni. Kezdetben meg gyanítom ilyenekből próbálna a többség leszűrni valamit.

2018. aug. 17. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan ez a probléma forrása, hogy te megoldásokat próbálsz kínálni. Az évek alatt a párkapcsolataimból rájöttem én is, hogy egy nőnek sokszor egyáltalán nincs arra szüksége, hogy meg akard oldani a problémáit, csak arra, hogy meghallgasd, és bólogass, érezz vele együtt.

Te helyesen cselekszel, és racionális emberként számomra is az a természetes, hogy megoldást keresek, ha valamilyen problémával állítanak szembe, azonban ha lányokkal szeretnél barátkozni, tudnod kell úgy is gondolkodni, ahogyan ők.

Ha viszont erre nem vagy képes, és nem akarod megjátszani magad, akkor meg kell próbálnod fiúkkal úgy barátkozni, hogy megerősítsd bennük, hogy tényleg nincsenek hátsó szándékaid, és elkerüld a félreérthető helyzeteket.

Mit szoktak általában félreértelmezni a fiúbarátaid?

Jól elbeszélgetünk egyébként itt ketten a kérdés alatt, úgyhogy esetleg válaszolhatsz üzenetben is inkább. :)

2018. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!