Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetne elképzelni a...

Otthonfölejtöttem2 kérdése:

Hogyan lehetne elképzelni a jövő egyetemét?

Figyelt kérdés
Lényegében egy prezentációt kell csinálnom az egyik órára, aminek ez a témája, viszont semmi ötletem nincs. Van esetleg ötletet az oktatási színvonal javítására, az infrastruktúra javítására (koleszok elhelyezkedése, felszereltsége parkolók az egyetem körül stb)? Jöhet ide minden ezzel kapcsolatban.

2023. nov. 20. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Esti mese:


Szerintem nagyon sok területen azt fogják oktatni, hogy hogyan használd az AI-t a saját szakterületeden.

A népesség nagy százaléka egyetemre fog járni, ezért sokkal több és nagyobb intézmény lesz, és az egész város infrastruktúrája és turizmusa az egyetemistákra fog épülni. Sokkal több lesz a kávézó, beülős hely, menza, kocsma. Az oktatói gárda is felhigul, az igazán neves professzorok kikerülnek külföldre (mondjuk Kínába) egy kis területre, ahonnan az információ töredéke kerül csak napvilágra, a világ elitjei ott művelik majd elit kutatásaikat. Az igazán igazi szellemi munka ott fog zajlani, az egyetemeken pedig a tanárok az AI által írt diasort vetítik le és a diáksággal söröznek az órák után. Mivel csak önvezető autókkal lesz engedélyezett közlekedni, a parkolók sokkal szűkebben és összevissza kialakítással remekül funkcionálnak majd, az autók egymás hegyén-hátán lesznek, és mégis minden ember mindenhova időben odaér.

A lakásárak iszonyú drágák lesznek, amiket a hétköznapi ember nem tud kifizetni, ezért kénytelenek lesznek koliban lakni, amik nagyon szűkösek lesznek, hasonlóan a kapszulahotekekhez.

A tanulás pofonegyszerű lesz, ha régivágású tanár tartja az órát, aki maga állítja össze a zht, mert a diákság az AI-val megjósoltatja majd a kérdéseket az eddigi zhk alapján, amik elérhetőek a Nagy Diákhonlapon. Ha viszont a tanár mesterséges intelligenciával gyárt kérdéseket abból a célból, hogy azok a diákoknak minél váratlanabbak legyenek, a diákság nagy része rossz jegyet szerez és mennek panaszkodni az Egyetemi AI Igazságosztóhoz, amit azért hoznak létre, hogy emberi hibától mentes ítélet szülessen; ha a diákság háromnegyede megbukik, az pedig elég indok lesz arra, hogy abból a tárgyból könnyítsenek a követelményeken....

2023. nov. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg egyéb ötletek?
2023. nov. 21. 18:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Remélem az 1-es által leírtak igazak lesznek, ha több ember megy egyetemre akkor kevesebb ember fog szakmát szerezni, tehát nekem festőként még kevesebb konkurenciám lesz, főleg miután kihalnak a 60+os tapasztalt szakik.
2023. nov. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!