Szakdolgozat védés során a felsorolt irodalmi hivatkozásokba mennyire kérdeznek bele?
"Nyilván van egy csomó hivatkozás amit csak bele tettem a felsorolásba, de nem olvastam el."
Ez nem így működik. Nem csak egy felsorolás ez, amibe elég beletenni random dolgokat. Azért hivatkozás, mert a szakdolgozatod szövegében hivatkozol a forrásra. Nem rakhatsz bele olyan forrásokat a bibliográfiádba, amikre nem is hivatkozol a dolgozatban. Az alapos bíráló bizony végig fogja nézni, hogy minden amire hivatkozol az irományodban, az ott van-e a végén - de csak az és nem több, nem jó ha felfújt listád van.
Négy szakdolgozatot írtam és védtem meg, de ilyennel még nem találkoztam (és bírálóból is csak egy volt, aki azért kötött belém, milyen volt a felhasznált irodalom).
De ez nem jelenti azt, hogy nálatok ne lehetne ellenpélda.
Nekem 2 dolog volt.
1. Bíráló belekötött, hogy a források neki nem tetszenek. Megbuktatott, így nem jutottam el védésre. (Az egész dolgozat nem tetszett neki.)
2. Megkérdezték, melyik forrás tetszett a legjobban és miért. (A könyvek közül.)
Mással nem találkoztam.
7-essel értek egyet. Én úgy éreztem, hogy én vagyok teljesen elveszve a szakdoga írás világában, de azért ennyire még én se.
Minek teszel bele olyan hivatkozást, amire nem hivatkozol? Egyáltalán akkor hogy teszed bele? 22-ig van a szöveg a hivatkozás (attól függően milyen a hivatkozás stílusa...), és az irodalomjegyzékben meg van 28 hivatkozás? :D Vagy ezt hogy képzelted? Egyáltalán, amit tényleg elolvastál, azt rendesen lehivatkoztad benne?
Mit csináltál "szakdolgozat írás" címen, ha nem azt, ami a feladat volt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!