Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha otthagyom 1 évre az OKJ-t...

Ha otthagyom 1 évre az OKJ-t lekell adni a diákot?

Figyelt kérdés
Megkaptam a 23/24-es diàkot, ott maradtam még okj-re de nem szeretném folytatni, majd 1 év mulva szeretnék mást tanulni vagy egy egyetemen vagy okj-n. Addig a diákom érvénytelen lesz? Illetve ha az érvényes diákkal kezdtem egy diákmunkát akkor kirúghatnak?
2023. okt. 26. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Diák maradhat, néha pár iskola megpróbálja beszedni de max mondd azt hogy elhagytad, bizonyos kedvezmények miatt jó ha megvan.


A munka részét nem tudom, a diákszövetkezetnek ha bevitted az érvényes matricás igazolványod amíg az nem jár le nem kérnek mást. Viszont pl TB fizetési kötelezettséged lesz már, esetleg ennek kapcsán kiderülhet. Én ezzel mondjuk kevésbé kísérleteznék, főleg ha 25 alatt vagy még. De ha nem akarsz fix teljes idős állást vannak munkaközvetítők akik egyszerű foglalkoztatással dolgoztatnak, ugyanúgy akkor váltasz amikor akarsz, hasonló munkák is szoktak lenni, annyi hogy TB-t magad után fizetned kell külön és itt nem feltétel a diákigazolvány.

2023. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából csak 3-4hónap munkáról lenne szó. Igen, a diákomat már látták hogy érvényes. Esetleg a tb-t nemtudom otthon befizetni?
2023. okt. 26. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt mindenképpen neked kell külön fizetned, inkább arra gondoltam hogy ez nem-e látszik a NAV-nál, Egyfelől TB-t kell fizetned amiért nem dolgozol vagy tanulsz, másfelől meg ott a bevételed diákmunkából. Adót nem hiszem hogy csalsz 25 alatt mert ugyanúgy kb semmit se vonnak X fizuig, meghát kérdés mennyire vetik össze, de benne van hogy ezt így kiszúrják. Azert ez más mint hogy diákbérletet veszel.
2023. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha jol tudom, ha nem tanulok tovább és nem is dolgozom akkor is kell TB-t fizetnem valamennyit. Nagyon sokan vannak így, hogy halasztanak 1 évet. Csak nemtudom, hogy ök hogy csinálják erre szerettem volna utánna kérdezni
2023. okt. 26. 16:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!