Közepes átlaggal lehetek gimnáziumi tanár?
"a saját otthont, ami nem mellesleg alap kéne, hogy legyen"
Már a pálykezdéskor? Miért kéne, hogy alap legyen? Külföldön még később sem alap a saját, elég, ha van rá pénz, hogy bérelj. A szülők kutyakötelessége lenne a gyerekük alá tolni? Vagy hogy legyen alap? Az első kéthavi fizetésből kéne tudni megvenni egy saját házat? Vagy hogy? Régebben az még úgy volt, hogy előbb meg kellett dolgozni érte...
Csak az utóbbi évtizedekben lett divat csak azért különköltözni, hogy ne otthon lakjon az ember. Előtte évszázadokon, évezredeken át együtt éltek a generációk. Nem véletlenül. Rengeteg előnye van.
(Aztán én is elköltöztem, mert a család összedobta a spórolt pénzét és ingatlanba fektette, így "adódott" egy lakás.)
"14. Én erre azt mondom, hogy csak olyasvalaki nyilvánítson véleményt a földrajzról, aki el is végezte. Függetlenül attól, hogy matekos, vagy kémiás-e. A földrajz is bőven brutális, s bőven van vele teendő."
Persze ilyenkor mindig megsértődik az, akinek ilyen diplomája van. Nem volt célom lefikázni senkinek a diplomáját. Én is tanárként végeztem, és ismertem bőven földrajzost, angolost és matekos meg kémiást is. Sőt a pasim földrajz-történelem szakos volt.
Nyilván egyetemenként is lehet eltérés, de a földrajzos ismerőseim azért elég jól elvoltak. A kémiások meg minden egyes nap zh-t írtak, feleltek, mint a középiskolában. Sokan abban is hagyták, mert egyszerűen nem bírták a követelményeket. A földrajzot az hagyta ott, aki rájött, hogy mégsem ezzel akar foglalkozni, nem pedig azért, mert szétszivatták a tanárok. Pécsen közismerten a TTK-n a földrajz a legkönnyebb szak. A nyelvszakokon meg az alapvizsga a brutál, a többi alapvetően könnyen tanulható, ismétlem mondjuk egy matek-kémiához vagy akár egy orvosihoz képest.
Egyébként én 5 évig tanítottam, és otthagytam. A kezdő fizetésemből egy albérletet nem tudtam volna fenntartani, és akkor még nem is ettem. Azóta is vérzik a szívem, mert nagyon szerettem csinálni, de hobbiból az tanít, akit van, aki eltart. Engem nem tart el senki, nekem magamnak kellett olyan állás után nézni, ahol adnak is fizetést, nem csak zsebpénzt.
"hobbiból az tanít, akit van, aki eltart"
Azért még mindig léteznek tanárházaspárok is. Olyanok is, akik gyerekeket nevelnek.
Nagyon sok minden múlik azon, hogy ki milyen elvárásokkal fut bele az életbe. Az meg erősen összefügg azzal, hogy ki honnan jön, hogy egyáltalán milyen életszínvonalat nevez ő maga átlagosnak, és hogy ő az átlaghoz képest mennyivel elégszik meg.
"az ELTE így működik: a magyart az Astorián tanulom, a matekot Lágymányoson, a ped-pszicht pedig a Kazinczy utcában. Élmény, amikor negyed órám van megtenni a 30-35 perces utat🙃). Sok az óraütközés."
Azt hittem, már rég normalizálódott a helyzet, de ezek szerint nem. Amikor én jártam az ELTE-re, legalább még nem volt Lágymányos. :) Cserébe viszont jártam a Várba is, az Ajtósira is, a Ferenciek terére is, meg az Izabella utcába. :DD
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!