Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Pázmány Péter Egyetem?

Milyen a Pázmány Péter Egyetem?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen színvonalú a Pázmány Péter Egyetem, van-e kollégiuma és, hogy milyen a megközelítése Budapestről.


Ezeken kívül pedig minden más információ érdekel a válaszadótól! (szeret-e odajárni, milyen a társaság, stb.)


2009. jan. 2. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tesóm most végzett 2 hete -hálleluja:). A színvonal azonos az ELTE-vel, az ELTE csak neve miatt "jobb", amúgy pedig egyáltalán nem. Kollégiuma sajnos nincs. A megközelítés attól függ honnan mész, hova valósi vagy, tesóm szerette, mindenhol vannak okostojások és jó fejek, ez nem egyetem függő :)

2009. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Budapestről hogy közelíthető meg a leggyorsabban?
2009. jan. 2. 20:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

melyik kar?

a jogi a VIII. ker.ben van

2009. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de a bölcsészkarnak van kollégiuma, nem is kevés. Azt hiszem négy is van Piliscsabán.


Ebből jön, hogy a bölcsészkar Piliscsabán van, ami busszal-vonattal 50perc, egy óra. Ez nem olyan sok, el lehet beszélgetni az utat, vizsgaidőszakban ez az egy óra még kevés is :)

Színvonal: én nagyon elégedett vagyok vele. Ez a második évem itt és a tanárok közvetlenek, sokan megjegyzik a tanulóik nevét (van hogy akkor is, ha előadásra jársz másik 100emberrel), a szemináriumok tényleg KICSIK és nem az van, hogy nem jutsz szóhoz.

Gyakorlatias szerintem az egyetem nagyon, mint mindenhol máshol itt is sokat kell seggelni, mégis a sok szeminárium és év közbeni leadandók kompenzálják :)

A gólyatáborok nagyon jók, év közben is sokat lehet szórakozni a campus területén vagy a kollégiumokban.


Most, január 20-án kedden lesz nyílt nap a bölcsészkaron, a szakok standokat állítanak, lesz szakos tájékoztató, csoki és igazolás :)

Gyere el és nézd meg a saját szemeddel :)


ui. emailben kérdezhetsz nyugodtan ha van még kérdésed.

2009. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én idén kezdtem el és nagyon nagyon szeretem:)Ha tehetném újra ideadnám be a jelentkezésem.Sokat kell dolgozni a tudásért ,de tanárok mindent megtanítanak és értékelik ,ha dolgozol és készülsz órákra.:)Még akkor is ha néha butaságot mondasz.:)egy spanyol szakos...
2009. okt. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a Pázmányon diplomáztam és nemrég voltam újra kint...hát rendesen dobogott a szívem. Gyönyörű, szuper a hangulat, imádnivalóak a tanárok...az oktatás színvonala nem minden szakon egyforma.... A koli...hát ha nem vagy vallásos, akkor lehet nem fog tetszeni. Én nagyon szenvedtem, az amúgy csodaszép koliban: látogatási tilalom, nem koedukált stb, de valaki ezt is élvezi. Kijárás vonattal (esztergomi) szerintem elég jó, mert állati jók a vonatok, de 1 óra
2009. dec. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

IMÁDOM A PÁZMÁNYT!, ÉS BÜSZKE VAGYOK RÁ H ODA JÁROK!


ennyi :P

2010. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az anglisztika szakon vagyok elsős, csatlakozom az előttem válaszolóhoz. Ha újra jelentkeznék, ugyan ezt jelölném meg. A tanárok abszolút segítőkészek és kihozzák belőled a maximumot, itt tényleg közösség van és oktatás folyik. Én Esztergomból járok be, Budapest - Nyugati Pályaudvarról ugyan annyi, mint Esztergomból, a közlekedés jó, nappal félóránként, késő délután és este óránként indul vonat (Budapest Nyugati - Esztergom szakasz). Ha kérdésed van, vagy segíthetek valamiben, írj bátran!
2011. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A Nemzetközi tanulmányokról esetleg valaki tud valamit? És mennyiben befolyásol az bármit is , hogy katolikus? Köszi
2011. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Levelezős jogász vagyok. Katolikus.

Azt hittem, én csak ide járhatok, de már annyi csalódás ért, hogy a napokban átgondolom, hogy tényleg ide kell járnom ???!!!!!


Jók az előadások, kemények a vizsgák, de teljesíthető (róma 4), azonban a szervezés, indexbeíratás, a levelező diákok érdekeinek figyelembe vétele csapnivaló.

Következetlen a kreditbefogadás. Kevés a vizsgahely, kevés a szabadon választható tárgy, és elviselhetetlenül kevés a kurzuson a létszám.

Ez még a kötelező tárgyaknál is előfordul (!)


Ha nem sikerül elcsípni a tanárt, hogy az írásbeli(!) vizsga eredményét egyénenként írja be, elveszik a tárgy, hiába van bent a neptunban az eredmény! Legutóbb erre ment el 3 napom egy 2 kredites tárggyal. :(((

2011. jan. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!