Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolára már csak a közössé...

Az iskolára már csak a közösség miatt van szükség?

Figyelt kérdés

Bizony nagyot változott a vilàg az elmúlt években. Döbbenetes, de igaz: úgy tűnik, már nincs szükség iskolába járásra ahhoz, hogy valaki kiművelt legyen, vagy magasabb iskolai végzettséget szerezzen.

Az interneten ugyanis minden elérhető. Nincs szükség arra, hogy végighallgassam a tanárt a tatárjárásról, mert tonnányi mennyiségű anyagot találok az interneten róla, amit autodidakta módon fel lehet dolgozni. Ha esetleg valami mégsem tiszta, akár megkérdezhetem itt is, és megkapom rá a választ.


Hátborzongató, de az iskola manapsàg lényegében már csak egy iskolai végzettség kiadó intézménnyé redukálódott. Nem kell bejárni oda, hogy felkészüljek egy dolgozatra, vagy érettségire. Elég, ha kiadják a tételt, és az interneten MINDENT megtalálok, aztán bemegyek megírni a dogát.


Ebből kifolyóag az iskolára már nincs szükség a tudás szempontjából. Csak arra jó, hogy ember elmenjen oda, és dumáljon egy jót a spanokkal. Egy közösségi intézmény lett.


2023. szept. 29. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Azért még mindig jobb ha egy hozzáértő magyarázza el, mint egy ellenőrizetlen szöveg. A tanártól lehet kérdezni, azonnal kapsz választ, a neten keresni kell aztán vagy megtalálod vagy nem, az eredmény pedig szintén ellenőrizetlen. Arra jó, hogy ha otthon nem értesz valamit a háziban gyorsan utána nézz, így meg tudod csinálni, aztán az órán rákérdezel a tanárnál is. De nem helyettesíti az iskolát, kiegészítésnek, önálló tanulásnak az iskola mellett viszont nagyon jó.
2023. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Milyen szakértő? :D

Te tudod, hogy milyen tanárok vannak manapsàg, hogy miket művelnek? Hajjaj, inkább ne beszéljünk erről...

(tisztelet persze a normális tanároknak).


De egyébként sem értek veled egyet. Ha valaki belemerül valamibe, autodidakta módon olyan tudást szerezhet a témáról, ami meghaladja még az érettségi követelményt is.

2023. szept. 29. 10:53
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt sokan nem tanulnának ha önként kellene leülni. Másrészt online oktatás során sok hiba csúszhat be. Semmi sem gátol abban, hogy számonkérés alatt ne a netről nézd le a dolgokat. Elvégezheted a képzést minden rendes tudás nélkül. Ha lesz is néha élő számonkérés arra a napra bemagolod és kész.
2023. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező!


Tételezzük fel hogy én autodidakta módon szerzek orvosi ismereteket és édesanyádnak artériás vérzése van. Egy egyetemet végzett orvos vagy egy autodidakta orvos mentsen nála életet? Te mondtad hogy nincs szükség iskolára.


Hidd el nincs bajom édesanyáddal de ha te akarod akkor elzavarom a képzett orvost és én látom el ami szinte garancia a tragédiára.

2023. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Árnyalnám a dolgot. Általános felsőtől kezdve igaz az, amit írsz. Alsóban fontos, hogy valaki megtanítson olvasni, írni, számolni és kijavítsa a hibáidat, mert az életben való boldoguláshoz ez alap és ezt én nem bíznám mindenki saját szorgalmára.


Utána, amikor már tényleg csak az információátadásé a szerep, ahhoz tényleg nem szükséges tanár. Ezért manapság az lenne a fontos, hogy inkább élményközpontúvá váljon az iskolai oktatás, felsőtől kezdve. Bizonyos északi országokban ez már jól működik. (pl.: projekt módszer)


Itthon a Waldorf rendszere áll a legközelebb az élményközpontú és érzelmi intelligenciát fejlesztő oktatási módszerhez, aminek már van értelme és azt nem tudod otthon, egyedül bepótolni.

2023. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4


Most nem az egyetemi képzésről beszéltem, hanem az iskoláról.


Ahhoz, hogy orvos legyek, kell professzor.

De ahhoz, hogy a középiskolai történelmet, irodalmat stb. elsajátítsam, nem kell tanár.

Az Ősrobbanásról pl. már most sokkal többet tudok, mint ami a NAT 2020-as, 9. osztályos földrajz könyvben benne van!

Ott nem esik szó a vöröseltolódásról, a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzásról, sem arról, hogy az eredeti, módosítatlan Einstekn-egyenletek táguló Világegyetemet írnak le.

Tehát etekintetben már most túlhaladtam az 9.-es tananyagot.

2023. szept. 29. 12:05
 7/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul a könyv kissé pontatlan, mert 14-15 milliárd évre becsüli az univerzum korát. Ellenben John Gribbin-től megtanultam, hogy 13,8 milliárd év a pontos szám.
2023. szept. 29. 12:10
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
pl a chatgpt tud jól magyarázni is. Joban mitn a tanárok többsége. MErt az NEM magyarázás, hogy leadja az anyagot, a diák emg feldolgozza és elmondja ua ami le van írva a könyvben. A tanárok többsége ezt csinálja. A tudásukat elismerem de tudni valamit és átadni a tudást nem ugyanaz. Az utóbbi nem megy rengeteg tanárnak.
2023. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
78%

Tanárként írom ki fogom próbálni.

Csak címeket írok ki és tanulja meg.

Múltkor az összes nyolcadikos egyest írt mert nem szóltam, hogy doga.

2023. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9


Inkább ne próbáld ki. Lehet, a te diákjaidnak szüksége van rád.


Én világ életemben különc voltam, a japánt is egyedül tanulom, már szépen tudok hiraganákat írni, és olvasni, de másoknak lehet tanár kell ehhez.

2023. szept. 29. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!