Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan teljesítsek jól orvosi...

Hogyan teljesítsek jól orvosi egyetemen?

Figyelt kérdés

Szóval másodéves vagyok most és igazából igen lelkesen kezdtem a félévet, de ez a lelkesedés kezd elhagyni.

Első évben első félévben (ami egyébként még hírhedten “könnyebb” szokott lenni) 4,7-es átlagot hoztam, ösztöndíjat kaptam, büszke volt a családom. Második félévben dupla annyi vizsga, abból a mikro anat 2-es lett, es 3,8-ra romlott az átlagom.

Most ugye minden héten írunk élettanból beugró tesztet, de még nem tudtam 3-asnál jobbat produkálni. Pedig nagyon szeretem tanulni es érdekel is a tárgy, sok időt fordítok rá. De bármi más tesztes demónál ugyanez van, hogy nem tudom alkalmazni amit megtanultam.

Épp erről beszéltem tegnap a szüleimmel telefonon, azt mondták szedjem össze magam, mert szégyen hogy 2-es 3-as jegyekkel bukdácsolok, ráadásul az orvosin. Ja ezen felül meg lusta es gyerekes is vagyok, panaszkodom arról amiről csak én tehetek. Mert nincs más dolgom csak tanulni es még erre sem vagyok képes, milyen orvos lesz így belőlem.

És persze ez csak nehezebb lesz. Tudom hogy sokan buknak, csúsznak, de nekik beégett a fejükbe az első féléves majdnem ötös átlagom+hogy maximalista vagyok es mindig kitűnő voltam. Illetve nem tudom hogy ilyen teljesítménnyel milyen esélyem lenne a későbbiekben tdk, kutatás, ilyesmi dolgokban részt venni; gondolom nem sok. Pedig ez a terület is érdekelt volna.

Hogyan teljesítsek jobban? Konkrétan már semmi mást nem csinálok a tanuláson kívül, programok bulik alól kihúzom magam, sportolást is abbahagytam, de megis ez van.


2023. szept. 27. 11:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

10-es jól mondja.... Nem a jegy fogja befolyásolni, hogy milyen szakember leszel. Én mondjuk nem az ÁOK-n végeztem, de szívtam eleget a GYTK-n.. Valami jól ment valami nagyon sz#rul. Összességében egy erős közepessel végeztem. Milyen szakember lettem? Visszajelzés alapján nagyon jó. Volt szerencsém olyan munkatársakhoz, akik baromi jó eredménnyel végeztek az egyetemen, de a munkájuk, nagyon összecsapott és gagyi volt.


A kérdésedre pedig válaszolok. Hogyan teljesíts jól? Minden nap kell készülni, tanulni, gyakorolni a tananyagot. Elhiszem, hogy unalmas meg nincs hozzá kedved, de más helyetted nem fogja megtanulni. Egy nehéz egyetem sajnos a magán élet rovására megy. Kevés a szabadidő, amit magadra fordíthatsz, sok a stressz és sok mindenről kell lemondani :(.


Elsőkörben egy tanulási rutint szeretnék neked javasolni. Döntsd el, hogy mely előadásokat érdemes látogatni és melyeket nem. Ahova nem jársz be, annak az idejében ülj le tanulni. Hidd el sokan ezt csinálták a szakomon. Én kis hülye meg bejártam a hatástanra jegyzetelgetni, más meg otthon tanulta a tananyagot a kidolgozott jegyzetből. Na tippelhetsz ki végzett vizsgaidőszak közepén. Hát nem én.


Szóval:


-Arra járj be amire érdemes

-Amire nem jársz be, annak idejében tanuld a többi tananyagot

-Légy kitartó és szorgalmas

-Döntsd el, hogy neked megéri-e ennyit "szarakodni" egy diplomáért vagy nem. Ha nem akkor váltani sosem késő.


Arra is gondolj, hogy laikusok a páciensek. És nem fogja őket érdekelni, hogy hányassal végeztél. Az érdekli őket, hogy megvizsgáld majd őket (ha orvos leszel) és írj fel nekik receptet, illetve, hogy gyógyítsd meg a problémájukat. Remélem tudtam segíteni.

2023. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is most vagyok másodéves, és nagyon hasonló cipőben járok. Első félév 4,5 körüli átlag, a második már csak 4,00, most pedig már rettenetesen vergődök, pedig többet tanulok, mint az első félévben. A szüleim néha hasonlóan "jó arcok", bár azért szerintem amit már neked mondanak, az nagyon nem okés, szóbeli bántalmazás vagy már a határán van, főleg ha ennyire sokat dolgozol.


Azt tudom tanácsolni, amit most én is próbálok, hogy amikor tanulsz, akkor nagyon hajtsd meg, de mégis próbálj néha egy kis időt szánni magadra. Én is sokszor szarul érzem magam, amikor pihenek, ahelyett, hogy tanulnék, de erre is szüksége van a testednek és a lelkednek is. Érdemes apróságot találni, amikben örömöd van, én pl. néha eszek egy kis édességet (nem sokat) vagy használok valami nagyon jó illatú spec zuhanycuccot, ha tudom, hogy aznap mindent megtettem, amit tudtam.


Szerintem amíg küzdesz és tanulsz, nem lustálkodsz, addig nem számítanak a jegyek, ha nem buksz ás államin maradsz. A pipa az egy pipa, ezen is túl vagy.

2023. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok. Nekem annak idején első félévben 4,4 körül volt az átlagom. Vagy 4,3. Második félévben 1 egészet romlott. Pedig nem lazsáltam. Nőtt a tananyag mennyiség, na meg a számonkérések. Plusz picit "fel is adtam", hogy jó megy ez. Hoztam a gimis átlagomat kb :D .


12-es jól mondja. Amíg államin vagy az is egy pipa :) . Tanulni kell sokat, de időnként magadra is kell időt fordítani! Ezt ne felejtsd el.

2023. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#11 és #12 nagyon jól leírták, nem a tanulás mennyisége a lényeg, hanem a minősége. A felesleges előadásokra ne járj, tanulj helyette otthon és mellette ÉLJ. Én már végeztem, úgy mondom ezeket, jó tanácsként. 8 óra tanulás lehet kevesebbet ér, mint egy szép nap egy kis sétával, sütizéssel és 4 óra koncentrált tanulással.

Amíg rágörcsölsz, addig magadat hátráltatod. Pihenni bűn? Alapvető szükséglete a megfelelő agyműködésnek. Tarts szüneteket, nézz sorozatot, sportolj.


Tudom, tudom, mindenki csak a diplomát szeretné már látni a kezében. Ez egy nagyon fals és negatív gondolat. Élvezd az utat! Hidd el, hatalmas koppanás amikor a diplomaosztó után üres lesz a világ és megkérded magad: ennyi volt? Mi változott? A doktori címemmel nem érzem magam többnek? Nem néznek fel rám az emberek?

Nem. Tudod minek kellett változnia a 6 év alatt? Neked és a magaddal való viszonyodnak. Légy büszke, alázatos és élvezd, hogy tanulhatsz, ráadásul az állam pénzén és hogy ennyire ügyesen haladsz előre. A cél lebegjen a szemed előtt, de mindig csak a következő méterekre koncentrálj.

Ha megtanulsz kibékülni saját magaddal, ha akkor majd kinyílik az egész világ!


Egy végzett doktor.

2023. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#14 vagyok, még annyit szerettem volna hozzátenni, hogy a mentális egészséged ugyanolyan fontos, mint a testi. Ha nagyon ráfeszülsz az egyetemre, az eredményeidre és a szüleid véleményére teljesen tropa leszel mentálisan az egyetem végére, ami oda fog vezetni, hogy a hivatásodat sem fogod tudni méltóságteljesen űzni, a magánéleti dolgokról nem is beszélve. Tudom, hogy ezek hatalmas dolgoknak tűnnek most, de ez csak egy egyetem, nem az életed legmeghatározóbb pontjai az érdemjegyek amiket szerzel, ezért nem szabad ilyen szinten foglalkozni velük; mert rámegy az egészséged.

Határold kicsit el magad a szüleidtől, már felnőtt vagy saját élettel és döntésekkel a kezedben. Keress egy olyan társat vagy barátokat akik a legrosszabb pillanataidban is ott vannak és építenek lelkileg.

Felvettek, elvégeztél egy évet és haladsz a célod felé, nagyon jól csinálod. Ki az aki nem inog meg egy ilyen hosszú, kikövezetlen úton? Hidd el, mindenkinek vannak nagyon rossz pillanatai az egyetem alatt. Kérlek próbálj arra koncentrálni, hogy ez egy nagyon kis szegmense az életnek, amit most egy hatalmas súlynak érzel a válladon.

Neked nem kell a szüleidnek megfelelni, felneveltek, véget ért a feladatuk. Tiszteld és szeresd őket, de ne engedd őket közel ilyen témákban, ha nem pozitívan formálnak téged ebben.

Az orvosi pálya milyensége nagy részben azon múlik, hogy milyen ember vagy, hogy tudsz állni a betegeidhez és hogy mennyire szeretnél fejlődni az évek alatt, nem azon, hogy hányas voltál anatómiából.


Sokkal, de sokkal többet érsz ennél.

2023. szept. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!