Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan teljesítsek jól orvosi...

Hogyan teljesítsek jól orvosi egyetemen?

Figyelt kérdés

Szóval másodéves vagyok most és igazából igen lelkesen kezdtem a félévet, de ez a lelkesedés kezd elhagyni.

Első évben első félévben (ami egyébként még hírhedten “könnyebb” szokott lenni) 4,7-es átlagot hoztam, ösztöndíjat kaptam, büszke volt a családom. Második félévben dupla annyi vizsga, abból a mikro anat 2-es lett, es 3,8-ra romlott az átlagom.

Most ugye minden héten írunk élettanból beugró tesztet, de még nem tudtam 3-asnál jobbat produkálni. Pedig nagyon szeretem tanulni es érdekel is a tárgy, sok időt fordítok rá. De bármi más tesztes demónál ugyanez van, hogy nem tudom alkalmazni amit megtanultam.

Épp erről beszéltem tegnap a szüleimmel telefonon, azt mondták szedjem össze magam, mert szégyen hogy 2-es 3-as jegyekkel bukdácsolok, ráadásul az orvosin. Ja ezen felül meg lusta es gyerekes is vagyok, panaszkodom arról amiről csak én tehetek. Mert nincs más dolgom csak tanulni es még erre sem vagyok képes, milyen orvos lesz így belőlem.

És persze ez csak nehezebb lesz. Tudom hogy sokan buknak, csúsznak, de nekik beégett a fejükbe az első féléves majdnem ötös átlagom+hogy maximalista vagyok es mindig kitűnő voltam. Illetve nem tudom hogy ilyen teljesítménnyel milyen esélyem lenne a későbbiekben tdk, kutatás, ilyesmi dolgokban részt venni; gondolom nem sok. Pedig ez a terület is érdekelt volna.

Hogyan teljesítsek jobban? Konkrétan már semmi mást nem csinálok a tanuláson kívül, programok bulik alól kihúzom magam, sportolást is abbahagytam, de megis ez van.


2023. szept. 27. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Jobb egy erős 2-es mint egy gyenge ötös. Másrészt ha elvégzed az orvosit, és még egy egyszerű életmentést sem tudsz végrehajtani. Illetve egy egyszerű újra élesztést sem tudsz végre hajtani. Akkor inkább bukjál meg! Mert az orvosi nem gyerekjáték! Ott életek forogak kocákán. Vagyis igen is meg kell azért az ötösért dolgozni. Vagyis tanulni kell. Mert mi van ha elcseszel egy mütétet majdan orvosként és meghal egy beteg miattad? Szóval az orvoslás nem gyerekjáték. Itt vagy jól kell teljesíteni, vagy elbuksz! Tessék tanulni. Vagy ha nem megy akkor hagyd abba az orvosi egyetemet, és keres más szakot. Ez igy tudom kegyetlenül hangzik. De a te érdeked!
2023. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

"Épp erről beszéltem tegnap a szüleimmel telefonon, azt mondták szedjem össze magam, mert szégyen hogy 2-es 3-as jegyekkel bukdácsolok, ráadásul az orvosin. Ja ezen felül meg lusta es gyerekes is vagyok, panaszkodom arról amiről csak én tehetek. Mert nincs más dolgom csak tanulni es még erre sem vagyok képes, milyen orvos lesz így belőlem."


Először el kellene hagynod azt, hogy a szüleidnek akarsz megfelelni. Tanulj, de magadért tedd. Azért, mert te akarsz orvos lenni. Ha lusta lennél be se kerültél volna.

2023. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem napi kapcsolatom van a szüleimmel, soha nem is értettem azt, aki távol tartja magát tőlük... de neked most a legjobb tanácsom, hogy kicsit kevésbé add ki magad nekik. Nem kell tudni mindenről nekik. Ne hagyd, hogy hátráltassanak, elvegyék a kedved, lelkesedésedet.
2023. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

“Konkrétan már semmi mást nem csinálok a tanuláson kívül, programok bulik alól kihúzom magam, sportolást is abbahagytam, de megis ez van.”


Hat ez baj. Nem attol fogsz jol teljesiteni, hogy csak a tanulasbol all az egesz napod. Ki fogsz egni benne hosszu tavon.

2023. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
Egyszerű a megoldás, olyan tehetséges, intelligens Úriembernek kell lenni mint én vagyok aki nem azért tanul hogy a vizsgája sikeres legyen (természetesen az összes elsőre sikerül, legrosszabb jegyem 4-es volt az 5 év alatt) hanem hogy bővítse a tudását és összefüggéseiben lássa a világot. A 2 és 3 borzasztóan gyenge jegyek, ha csak ennyire vagy képes sok tanulás mellett akkor te gyenge képességű vagy. Én mindig logikusan közelítettem meg a folyamatokat, hogy feltárjam a komplex összefüggéseket a szervezetekben ezért vagyok kimagasló orvos tehetség.
2023. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
5, hess.
2023. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes módon az ötösnek minden általa megválaszolt kérdés alatt más a munkája és mindig valami hatalmas tehetség, aki nélkül kihalna az emberiség. Volt már jogász, tanár, vezető külföldi cégnél, most orvos és még ki tudja mi.


Kérdező:


Ha eljutottál az orvosira biztosan nem vagy lusta.


Ha azért nem megy valami, mert nem érted, ne félj segítséget kérni.


Szükség van szórakozásra és pihenésre is. Ne vonj meg magadtól mindent.


Magadért tanulj és ne anyád miatt. Ő elvégezte az orvosit, hogy pont ő mondja ezt neked? Úgy írod le, mintha az orvosi egy nagyon egyszerű szak lenne.

2023. szept. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, 5-öst ne vedd komolyan, ő egy humorista.
2023. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szegény. Jófejek a szüleid, hogy ilyeneket mondanak neked. Gondolom ironikus módon ők közelében se jártak semmilyen egyetemnek, nemhogy orvosinak, láttam már másoknál is, hogy az ilyen szülők szoktak lenni a legnagyobb hajcsárok. :D

A 2-3as nem bukdácsolás, nem mellesleg pedig az életben soha senkit nem fog érdekelni sehol sem, hogy ilyen huszadrangú élettan demókra milyen jegyeket kaptál.

Tdkzni simán tudsz így is.

Osztom #4-es véleményét, ezzel szerintem is csak pont, hogy kontraproduktív vagy.

Ha pedig minden erőfeszítésed ellenére ennyire telik tőled, azt el kell fogadni, nincs ezzel semmi baj.

2023. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket a mindig ötös voltam gondolatokat most felejtsd el. Ez egy egyetem, nem egy gimnázium, attól, hogy jól kezdtél ez nem azt jelenti, hogy minden tárgyad ötös lesz. Lesz ami könnyebben fog menni és lesz ami nagyon nehéz lesz majd, mert nem áll rá az agyad. Tanulj tisztességesen, tegyél meg mindent és engedd el egy kicsit ezt a megfelelési vágyat. Magadnak kell megfelelned, senki másnak. Hozzáteszem amit az orvosi egyetemen tanulsz, annak nem sok gyakorlati haszna lesz a praktizálásod során és nem az érdemjegyeid határozzák meg, hogy milyen orvos leszel. Azt sem kell lenézni aki kettesekkel végzi el, van ilyen kollegám és zseniális szakember.

Ne add fel, tanulj keményén és soha ne feledd: képes vagy rá.

Az elégséges követelményi szintje is elég magasan van ahhoz, hogy jó szakember legyél.

2023. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!