Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tanár az ilyen? Ő...

Milyen tanár az ilyen? Ő mobilozhat órán, de a diákok nem. Miért nem szünetben oldja meg ő is?

Figyelt kérdés
2023. szept. 27. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Amit szabad Jupiternek...
2023. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom akkor mobilozik, amikor ti éppen feladatot csináltok, dolgozatot írtok. A diák mikor mobilozzon szerinted? Neki erre nincs idő, mert figyelnie kell vagy éppen feladat van.


Egyébként a telefonon sokszor tananyagot és információkat keresünk, e-naplót írunk. Én speciel híreket és cikkeket is olvasok, ha valami olyan van, akkor tudjam mondani a diákoknak.

2023. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Vagy intézményi levelezést olvasunk.
2023. szept. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Amit szabad Jupiternek..."

Ezt a szöveget én mondjuk tanárként nagyon utálom...


Amúgy én pl. amit szoktam mobilozni az órán: azon nézem az időt (mert a teremben nincs fali óra, a karóra meg zavar a kezemen, így nem hordom), ott írom be az órát a Krétába + ha a diákok pl. dolgozatot írnak, akkor az iskolai levelezést is elolvasom.

2023. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Eleve kezdjük ott, hogy a diáknak mi szüksége van mobilra, iskola időben. SEMMI.


A tanárnak ez a munkahelye, neked pedig az iskolád. ENNYI a különbség a jogaitokat illetően.


A tanár felnőtt ember, milliónyi dolga lehet az életében, amit el kell intéznie, te diák vagy. A hülyeségen kívül semmire nem használnád a mobilt, maximum chatelésre. De minek chatelsz, ha ott vannak melletted a barátaid???? Beszélgessetek az Isten szerelmére!


Írom mindezt úgy, hogy nem vagyok tanár. Ha a gyermekem lennél, és megtudnám, hogy a suliban mobilozgatsz, rúgnálak is picsán! :)

2023. okt. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyebár a tanár - elvileg - már túl van az érettségin, lediplomázott, számára kevésbé fontos a folyamatos koncentráció, az órán leadott infók követése, feldolgozása, mint a tanóra többi résztvevőjének. Ha a telefonozás mellett azért leadja a tananyagot is, szerintem semmi gond vele, ha néha belepillant a telefonjába. Ahogy én látom, annak sem a kínzás, a gyermeklélek megnyomorítása a célja, hogy a tanuló az órán nem telefonozhat, hanem az, hogy megpróbálják legalább minimális koncentráció fenntartására ösztönözni a népeket. Ja, ha bárki azt csinálna órán, amit akarna, kellemes klubhangulat tudna kialakulni az iskolában, de ez nem biztos, hogy jó hatással lenne a gyermeki elmék tudással való megtöltésére :)
2023. okt. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Csakegysajt95 válasza:
Az én időmben még nem volt ezzel gond, nem volt telefonom se amin net lett volna 😂😂
2023. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!