Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg meg kellene tanulni...

Tényleg meg kellene tanulni az összes könyvet kívülről? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de nemrég kezdtem az egyetemet, és az órai anyag kb. le van pörgetve, jegyzetelni alig lehet, mert a tanár pár mondat után ugrik is a következő diára. Kb minden tantárgynál elmondható, hogy a tanár ajánl egy 600-1000 oldalas könyvet, és azt mondja, az órán leadottból+könyvből fog kérdezni a ZH-ban.

Régebbi hallgatóktól, tapasztalt diákoktól kérdezem, általánosságban: mennyire kell komolyan venni ezt? 1000 oldalt még csak-csak elolvasok tantárgyanként (összesen kb 10- 12000 oldalt kéne szorgalmi időszakban elolvasni), de hogy tényleg elvárják, hogy meg is tanuljuk??? Nem orvosin vagyok, ott még elhiszem, hogy meg kell ennyit tanulni.

A tanárok nem is mondják, hogy mondjuk ezt a részt könyvből, azt a részt órai jegyzetből tanuljuk. Semmit. Egyszerűen csak végigtekerik az órán az anyagot, olyan gyorsan, hogy alig bírsz figyelni, majd hozzáteszi, hogy a könyvet is tegyük magunkévá, mert abból IS fog kérdezni, amit az órán nem említett, nem vetített ki. De mindenről beszél, ami a táblán látszik, csak elhadarja és lép tovább. Tehát ha még ezen kívül fog VALAMIT kérdezni, magyarul azt jelenti, hogy tanuljuk meg az könyvet. Mind a 800-1000 oldalát, nem? Ezt nem gondolják komolyan, ennyi idő alatt... minden tárgyból ugyanez van.


Ez csak ijesztegetés lenne? Vagy tényleg ennyire nagy a szigor még a legyegyszerűbb szakokon is? Itt ülök a tananyag felett, és egyszerűen nem tudom hogyan álljak neki, hol is kezdjem.



2023. szept. 16. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az még hagyján, de előszeretettel kérdeznek az apró betűs részből.


Egyébként tanára válogatja. Van olyan szadista, aki tényleg kb. szóról-szóra betanultan kéri vissza a vizsgán, de ők nincsenek sokan.

2023. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen szakon vagy. Milyen szakon vagy?


Ahol adnak tankönyvet, ott igen, meg kell őket tanulni. De ahol 400 oldalnál több van, ott erős a gyanú, hogy priorizálni kell.


Bölcsészkar?

2023. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem, szak?

Abszolút van olyan előadás, ahol amennyi idő eltelik a követhetetlen PPT-k felolvasásával, könnyebben és gyorsabban megérted az anyagot, ha önállóan feldolgozod ahelyett hogy bemennél. Sokszor nem is a hivatalos könyvekből, hanem mindenféle rövidített jegyzetből tanulnak a hallgatók.

Nagyon sokat segít, ha felsőbb évesektől kideríted, hogy melyik tárgynál mire lehet számítani, melyik oktatónak mi a vesszőparipája. Ha nem ismersz senkit, biztos van szakos Facebook csoport ahol tudsz feltenni ilyen kérdéseket, vagy megkeresheted a HÖK-ösöket, bármi. Merj kérdezni, segítséget kérni.

2023. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt tanári szakon ismerősöm, ott bizony tényleg a könyveket be kellett vágni. De pl. én úgy szoktam, hogy a könyvet átolvasom, és azokat a témákat nézem át rendesen és tanulom, amelyeket a prezentációban is megemlített valamilyen szinten. Amelyik témákról nem volt semmi szó, azt csak átolvasom. Nekem eddig ez így működött, de nyilván minden tanár más, tényleg érdemes felsőévest megkérdezni a tapasztalataikról.
2023. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Tanuld meg a diát, és engedd el az ötöst.
2023. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Felsőbbévesektől, pár éve végzettektől kaptmq már jegyzetet, azokból tanulok. Remélem, ennyi elég lesz, a tanár még ugyanaz, mint a régieknél.


Kíváncsiságból ma megkérdeztem egy tavaly végett emvert, ő azt mondta nekem természetesen meg kell tanulni az összes 1000-2000 oldalas irodalmat. De én ebben nem tudom higgyek-e egy olyan embernek, aki az a tipikus "mindent okosba' megúszó" - típus, micel jól ismerem.

2023. szept. 18. 12:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocs a betűhibákért, telefonról írok, és bénán pötyögök.
2023. szept. 18. 12:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!