Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A finnugor szakirány csak...

A finnugor szakirány csak mesterképzésben tanulható? Ha igen, milyen alapszakokra épül? Akkor is lehet jelentkezni, ha semennyire nem beszélek finnül, vagy kell már egy alaptudás?

Figyelt kérdés
2023. szept. 7. 12:19
 1/5 Metionin ***** válasza:
Melyik egyetem? Van ahol van hozzá önálló alapszak, van ahol nincs csak specializáció/minor. Alaptudás nem kell, mert nem olyan nyelv, amit középiskolában aktívan oktatnak.
2023. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
SZTE-n néztem, illetve ELTE-n láttam még, hogy van finnugorisztika, más helyről nem tudok, lehet, hogy van máshol is?
2023. szept. 7. 12:38
 3/5 Metionin ***** válasza:
Debrecenben is van, én azt ismerem. Ott specializációként lehet felvenni más alapszak mellé és a mester van csak önálló szakként. Nekem eltén is a minor rémlik, alapszak mintha csak a skandináv lenne és ahhoz veszik fel sokan, de nem vagyok benne biztos.
2023. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. szept. 7. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:

ELTE-n a magyar szaknál látom specializációként.


[link]


Skandinavisztikánál dán, norvég és svéd van.


Olyan van, hogy finn minor [link] , de a minornál nem számít, hogy mi a főszakod, hanem csak az, hogy a minor feltételeit teljesítsd.

2023. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!