Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan álljam meg a helyem?...

Hogyan álljam meg a helyem? (jogász)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Idén felvettek jogász levelezőre az ELTE-re. Már akkor is rengeteget hallottam, hogy talán a legnehezebb jogi kar az övék, de nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem, mert szeretnék egy biztos tudást birtokolni, és gyerekkorom óta az ELTE az álmom.


Olvasgatom, mik az elvárások egyes tárgyakhoz, mit lehet érdemes venni, hogy zajlanak a napok, milyenek a tanárok stb

Mivel első félévben hét tárgyam van, így arra gondoltam, hogy minden tárgyra egy teljes napot szánnék, és azalatt megtanulnék annyit, amennyit bírok. Ha így tanulnék sikerülne abszolválni -egyelőre- az első évet?


A római jogot illetően pedig ha az egész könyvet + jegyzeteket megtanulom akkor sikerülhet átmenni a vizsgán? Szerintetek mennyi idő alatt lehet megtanulni azt?


Végül pedig mit tanácsoltok? Mit érdemes még tennem/ tudnom? Az egyetem 23.-án kezdődik. Addig igyekszem beszerezni dolgokat és tanácsokat kikérni.



2023. szept. 5. 16:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Azert riogatnak a romaval, mert az anyag sok, sok benne a latin kifejezes, nem tudom, hol hogy kerik szamon, de nalunk eleg alaposan tettek, szoval tenyleg tudni kell, epul ra kesobbi targy is, de nem teljesithetetlen egyaltalan. Az anyag mennyisege, talan nyelvezete, a felepitese mas, mint barmelyik gimnaziumi targynak, es szerintem ezert hasalnak el rajta sokan, mert nem ehhez vannak szokva. En utolag azt mondom, hogy ha a romat pl harmadik evben tanulnank, tehat mar hozza lennenk szokva, akkor mar nem lenne ekkora mumus, de elsoeveskent termeszetesen az. De ez csak az en meglatasom, es latok logikat abban is, hogy ez az elejen tananyag, nem a vege fele.
2023. szept. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
nálunk idén megajánlott jegy lehetőség is lesz rómából.. az, ha jól tudom, zh-kból “áll össze”. .. az meg teljesíthető így, nem?
2023. szept. 7. 17:45
 13/14 anonim ***** válasza:
Teljesitheto persze, meg lehet konnyebb lesz tobb kisebb reszt megtanulni, es ugy jegyet, jo jegyet szerezni, mint egybe az egesz anyagot. Sok sikert!:)
2023. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan itt tartunk, hogy a legszivatósabb ELTE jegymegajánlót csinál rómából? XD Ezt egy Debreceni Egyetemen nemtom mikor vezetnék be végre xD
2023. szept. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!