Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan álljam meg a helyem?...

Hogyan álljam meg a helyem? (jogász)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Idén felvettek jogász levelezőre az ELTE-re. Már akkor is rengeteget hallottam, hogy talán a legnehezebb jogi kar az övék, de nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem, mert szeretnék egy biztos tudást birtokolni, és gyerekkorom óta az ELTE az álmom.


Olvasgatom, mik az elvárások egyes tárgyakhoz, mit lehet érdemes venni, hogy zajlanak a napok, milyenek a tanárok stb

Mivel első félévben hét tárgyam van, így arra gondoltam, hogy minden tárgyra egy teljes napot szánnék, és azalatt megtanulnék annyit, amennyit bírok. Ha így tanulnék sikerülne abszolválni -egyelőre- az első évet?


A római jogot illetően pedig ha az egész könyvet + jegyzeteket megtanulom akkor sikerülhet átmenni a vizsgán? Szerintetek mennyi idő alatt lehet megtanulni azt?


Végül pedig mit tanácsoltok? Mit érdemes még tennem/ tudnom? Az egyetem 23.-án kezdődik. Addig igyekszem beszerezni dolgokat és tanácsokat kikérni.



2023. szept. 5. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha már ott vagy, akkor tanulj, mint a gép és kész. A többi majd a vizsgáztatón múlik, hogy milyen kedve van, tetszel-e neki, meg akar-e szívatni vagy sem.

A diákok által írt rövidített jegyzeteket érdemes fenntartással kezelni, ha ilyenek beszerzését tervezed, mert némelyikkel a bukást kockáztathatod.

Kb. ennyi. Szabadidőről, családról, emberi kapcsolatokról, egyetem melletti munkáról, hobbikról érdemes lemondani, mert ezekkel is a bukást kockáztatod. Onnantól fogva, hogy beléptél az egyetemre egyetlen szabály éljen: tanulj, mint a gép egyfolytában, csak a legalapvetőbb testi szükségleteid lásd el és el fogod végezni. Lehet, hogy így is lesz bukásod, de azzal ne törődj, addig menj, amíg át nem mész. A levelezősöket egyébként nem szokták annyira zrikálni a legtöbb jogi karon, bár van aki nem szereti őket, vannak akik "jogtechnikusnak" csúfolják, azt aki levelezős volt és állásinterjún is ez az első kérdések egyike, hogy nappali vagy levelező azután, hogy melyik karon végeztél. Sok sikert!

2023. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

#1 ne haragudj a kérdésért de te gyenge szellemi képességű vagy hogy ilyen tanácsokat adsz másoknak?


"Onnantól fogva, hogy beléptél az egyetemre egyetlen szabály éljen: tanulj, mint a gép egyfolytában, csak a legalapvetőbb testi szükségleteid lásd el és el fogod végezni"


Csak azért kérdezem mert doktori képzést végeztem (BSc + MSc + PhD) és egyszer nem kellett lemondanom a szükségleteimről, sem a kapcsolataimról sem a programjaimról.


Egy éppértelmű embernek nem arról szól az egyetem hogy beledöglik, hanem hogy beosztja az idejét, élvezettel megtanulja az anyagot és felfedezi az alapvető összefüggéseket, valamint kialakul benne egy általános, komplex gondolkozásmód, aminek később értéke van a munkaerőpiacon. Nyilván magolni is lehet ész nélkül csak annak semmi értelme.

2023. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%

Kettes:

Pedig, de. A jogon akkora anyagok vannak, hogy ha 5 év alatt be akarod fejezni, akkor még egy magyar viszonylatban középerős jogi karon is be kellene tartani azt, amit mondtam. Igen, vannak alapvető összefüggések, persze. Csak, ha nem tudod szó szerint a törvényszöveget, akkor lehet, hogy az első hibádnál úgy kivágnak a vizsgáról, mint macskát sz*rni és akkor még a beugrók szóba sem jöttek.

Persze, lehet amúgy lazítani. Nekem ez akkor volt, amikor letettem a félévben minden vizsgát.

2023. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Én is úgy tudtam öt év alatt elvégezni a jogot (PPKE), hogy vizsgaidőszakban semmi életem nem volt, napi 12-14 órákat tanultam, szorgalmi időszakban meg minden nap több órán át dolgoztam ki az anyagokat, és készültem azokra az órákra amikből volt folyamatos számonkérés. Évközben azért lazább az egyetem, akkor belefér a szociális élet, de a december-január és a május-június csak a tanulásról szól és semmi másról. Persze ha átlagon felüli képességeid vannak akkor nem kell ennyi energiát fektetni a tanulásba, nekem is volt ilyen évfolyamtársam, de ha az átlagot nézzük, akkor iszonyú sok időt kell rászánni a készülésre.
2023. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A tananyag kidolgozásával szerintem nem érdemes sok időt tölteni. Általában ott a tankönyv, jogszabályok, én azokat tanulnám egyből. Vagy ha van egy normális kidolgozás, akkor azt átnézem és esetleg feljavítom magamnak, de ez is ritkán fordult elő. Jobb ha könyvet, jogszabályokat tanulod rögtön, mert borzalmas mennyiségek vannak és rengeteg idő begépelni, kézzel írni meg egyenest blődség, mert nem tudsz annyi füzetet/papírt venni, amire ráfér, nekem a géptől meg fáj az amúgy is érzékeny szemem, ami le volt terhelve napi 12-15 óra folyamatos könyvbámulással. De ez csak egyéni preferencia. Nekem jobban bejött az aláhúzás több színnel, tollal, ceruzával, úgy jobban meg is ragadt. De kinek mi a jobb, mint ahogy már írtam.
2023. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a szakadj meg a tanulasban, es ne legyen mellette eleted a legnagyobb butasag, es egyaltalan nem meno. Egyenes ut a kiegeshez. Kozeli ismeroseim kozott van, aki ELTE jogot vegzett, szorgalmi idoszakban nagyon sok mindennel foglalkozott, egyaltalan nem csak a tanulasbol allt a napja, soha semmivel nem csuszott. Van orvos ismerosom is, vizsgaidoszakban meg a pisilest is megtervezte, de nem volt titok, hogy szorgalmi idoszakban alig tanult valamit, belefert neki kb. minden amit szeretett volna. Teljesen normal emberek.

Ugyesen kell beosztani az idodet, es esszel csinalni. Az egyensuly baromi fontos, aludj, mozogj eleget, legyen szocialis eleted, etkezz normalisan. Borzasztoan alulertekelt dolgok, de nagyon sokat hozzatesznek, hogy jol tudj teljesiteni, es ne egy idegroncs legyel az egyetem alatt.

En ezt a napi 1 targy felosztast nem ajanlom. Sokkal jobban jarsz, ha egy targyat tobbszor eloveszel a heten. Nagyon ajanlom, hogy nezz utana, hogyan mukodik az agy, es hogyan erdemes tanulni. Legalabb annyira fontos, mint a fentebb emlitett egyensuly.

2023. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
En summa cum laude vegeztem most ott jogon, a vizsgaidoszakot nyomtam meg, szorgalmi idoszakban is tanultam, de volt mellette eletem, es dolgoztam is. Es nem amiatt sikerult ilyen jol, mert zseni vagyok es a hasonlok 1000bol 1, hanem mert jol kell beosztani az idot, ahogy elottem is leirtak, tenyleg ez a titka csak.
2023. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"A jogon akkora anyagok vannak, hogy ha 5 év alatt be akarod fejezni, akkor még egy magyar viszonylatban középerős jogi karon is be kellene tartani azt, amit mondtam"


A kettes válaszoló igaz, hogy egy troll, és általában csak sületlenségeket ír, viszont néha vannak jó tanácsai, ez az volt kivételesen.


Az a baj, hogy te mindenáron azt hiszed, hogy mindenki a te értelmi képességeiddel rendelkezik. Mi az, hogy be kellene tartani? Ezt meséld már el 5 év alatt summa cum laude diplomázott jogász haveromnak is, aki a római jogra két hetet tanult vizsga előtt, előtte kezébe se volt a könyv, és a joghallgatók nagy része elmondja, hogy vizsgaidőszakban nyomja meg nagyon a tanulást, szorgalmi időszakban max napi egy óra könyvlapozás. Ki ne találd már, hogy évközben nincs szociális élet, amikor ez az egyik értelme az egyetemnek, meg a kapcsolatépítés.

2023. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De ha a római jog megtanulható két hét alatt ezek szerint, akkor miért riogatnak mindenkit vele?
2023. szept. 6. 21:44
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Valakinek nwm két hét, valaki meg se bírja stb. De egy normál értelmi képességűnek két hét alatt meg kell tusni tanulnia, nyilván az átlag napi szinten olvasgat kicsit szorgalmi időszakban is. Viszont amit ez az omar írt szánalmas, és ne fogadd meg. Ez azoknak a szokása, akik amúgy nem jogra valók, és kínkeservesen azért kiszenvedik valahogy bemagolva az egyetemi éveket, aminek ez az ára, amit írt, hogy egy antiszociális valaki lesz, aki sose megy szórakozni se és élménye sincs sok. Elárulom, hogy még a "bemagolni" való beugrókhoz is logikus gondolkozás kell, nem magolás, és pár beugró tanulás után rááll az agyad, és már magadtól tusni fogod, hogy egy jogszabályi szakasznál melyik szó után mi következik, mert van egy sajátos nyelvezete, amire rá fogsz érezni. Csak ehhez érteni kell a szakaszok felépítését, szerkezetét.
2023. szept. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!