Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól értem hogy így működnek a...

Jól értem hogy így működnek a szabadon választott tárgyak?

Figyelt kérdés

Tehát ugye vannak a mintatantwrvben szereplo kotelezo orak ami szakonkent valtozik, azt ertem. Vannak a specializacio szerinti targyak is nalunk, ezeket is kotelezo megcsinalni miutan megtortent a szakosodas. Es a szabadon valasztottnak minosul minden targy ami nem teheto be ebbe a 2 csoportba? Tehat tenyleg barmit valaszthatok? Vannak olyan targyak (MATE) hogy lotenyesztes meg halszaporitas meg ilyesmi, akar ezt is valaszthatom gepeszkent?:D

Kicsit vicces belegondolni, nehezen tudom elkepzelni, de ahogy latom a mintatantwrvet csak annyi van megadva hogy osszesen X kreditnyi szabval kell, de gondolom annak az elosztasa rad van bizva, nem kotelezo a mintatantervet kovetni ebben ugye?


2023. aug. 29. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezően választható tárgyak szoktak még lenni, olyankor szűkítik hogy milyen tárgyakból választhatsz, de ha simán szabadon választható akkor lehet az a lótenyésztés is. Szabvál rád van bízva hogy mikor és milyen tárgyakból csinálod meg, én is 2 szakhoz kapcsolódót vettem fel és egy olyat ami szimplán érdekesnek tűnt.

Mondjuk több értelme van nyilván olyat választani aminek azért hasznát is veszed.

2023. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Igen jól gondolod. Szabvál esetén teljesen szíved joga eldönteni hogy mit választasz épp azért szabadon választható. Vannak olyan hallgatók akik bármilyen semmit nem érő ingyenkredit tárgyat vesznek fel és vannak akik tudatosan alapozzák a jövőjüket az egyetemen és olyat vesznek fel, aminek később hasznát is tudják venni vagy érdekli őket.
2023. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy akár ha a kelleténél több kötelezően választhatót végzel el, az is szabválnak számít akkor.
2023. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt veszel fel, amit akarsz, de érdemes az adott tárgynál érdeklődni, hogy vannak-e feltételek. Pl. Ne vegyen fel valaki orosz irodalmat, ha nem tud oroszul.
2023. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!