Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogyha valaki két...

Igaz az, hogyha valaki két szakot végez egyszerre,akkor egy szakdolgozatot leadhat mindkét helyre,ha a témája megfelel hozzájuk?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mesélte,hogy ő így csinálta,de én nem hiszek neki,mert ilyenről még nem hallottam.
2023. aug. 26. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Tanárszakon nálunk úgy volt. Pl. Magyar-angol szakon írtál Shakespeare-ről dolgozatot, vagy az angol nyelv hatása a magyar nyelvre, vagy valami ilyesmi, akkor azt elfogadták. Sőt, ha volt eszed, akkor olyat választottál, ami mindkét helyre jó, ki akart kettőt írni.

Azt nem tudom, ha pl. valaki orvosira jár meg mellé jogra, akkor ott mit tud kitalálni. Orvosi kártérítési perek?

Szerintem az adott egyetemet kell egyébként erről megkérdezni.

2023. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosi meg a jog, az nem két szak, azok külön karon vannak.
2023. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%

"Azt nem tudom, ha pl. valaki orvosira jár meg mellé jogra, akkor ott mit tud kitalálni. Orvosi kártérítési perek?"


Őszintén szerinted mennyien járnak orvosira és jogira párhuzamosan? Azok nem ilyen láblógatós kamuszakok amire 130 ponttal felvesznek mint a tanári szakokra. Egy orvosi képzés első félévében több az anyag mint az egész tanári szakon 5 év alatt.

2023. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, pontosan milyen szakokra járt az ismerősöd, mégis miről írt...?


1, Nem tudom mikor volt ez, de ma osztatlan a tanárképzés, 1 képzésnek számít, 1 szakdolgozatot kell írni, elég az egyik szakodhoz tartozó témát választani, fel sem merül ilyen probléma.


Kérdező, ez az egész egyáltalán nem jellemző szerintem. Az ELTE-n pl. szerzőségi nyilatkozatot is alá kell írni többek között arról, hogy más szakon korábban nem adta be az ember az adott munkáját szakdolgozatként.


Nyilván vannak a különféle tudományoknak határterületei, amiket meg lehet vizsgálni egy-másik oldalról is, és ha már egyszer írtál róla, akkor könnyebb abból tovább dolgozni. De mindenhol vannak sajátos követelmények, a témavezető felügyeli hogy hogy haladsz az írás folyamatával... Konkrétan ugyanaz a dolgozat egész biztosan nem lesz jó több helyre.

2023. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as, én ismertem ilyet. Bocsi.
2023. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Egy orvosi képzés első félévében több az anyag mint az egész tanári szakon 5 év alatt."

Jártál mindkettőre, hogy te ebben ennyire biztos vagy?

Azért egy matek-fizika szakos tanárképzés nem annyira láblógatós, mint ahogy te elképzeled. Minek kell itt vagdalkozni, meg ítéletet mondani olyan dolgokról, amelyekről fogalmad sincs?

2023. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!