Gyógyszerészeti karon mennyi szabadidő van?
Sztesoknál érdeklődj szerintem ilyen "nyitott napról" vagy nem tudom pontosan hogy hívják, náluk elvileg lehet olyat, hogy középsulisként bejárj velük órákra mintha oda járnál.
Órarendeket neten meg tudsz találni, hogy általában hogy szoktak kinézni, ez alapján szerintem már te is el tudod dönteni, hogy nagyjából mennyi szabadidőd lesz
Szia!
Igaz, már végzett gyógyszerészként, de próbálok visszaemlékezni az éveimre. Az idődet neked kell beosztani, ezt már az elején fontos leszögezni, mert ha ezt jól megoldod, akkor mindig lesz szabadidőd.
Alapvetően gyakorlati az oktatás, a gyakorlatokon kötelező a részvétel, rengeteg jegyzőkönyvet kell majd megírni, hétről hétre készülni. Nem mondanám egy könnyű szakiránynak, de nem teljesíthetetlen.
Én mellette kosárlabdáztam, kondiztam 5 évig és jó tanuló voltam, ha ügyesen beosztod az idődet akkor menni fog. Sok sikert!
26N
Hali! Ha minden igaz, akkor most fogod kezdeni a szakot.
Leírom a tapasztalataimat. Az első félévben 4 nap voltak óráim, a péntek-szombat-vasárnapom szabad volt, mert úgy tudtam össze rakni az órarendet. A csütörtök délután és a péntek pihenéssel telt el.Akkor nem igazán csináltam semmit. A három napos hétvégebe belefért egy munkanap is, általában szombatonként dolgoztam egy 8-10 órát a munkahelyemen. Vasárnap már tanultam, megírtam kövi hétre a jegyzőkönyvet ( hétfőn volt 4 órás laborgyak), meg tanulgattam a keddi tárgyakra ilyen 1-2 órát ( van gyak, ahol vannak óra eleji kis öt pontos dogák, azokra készültem.)
Ez egy átlagos hét volt. Ha volt valamilyen nagy demó jövő héten, akkor előtte persze tanultam, 2-3 napot rá szántam, bár általában ilyenkor sem a hetvegebol ment el az idő , hanem a nem kötelező előadásokra nem jártam be, és tanultam otthon.
Első félévben átlagosan volt 1-1,5 napom egy héten , amikor nem tanultam és nem is dolgoztam. Szabadidő úgymond. Ez megy úgy szeptember-oktober-november első fele, november vége - december eleje a ZH íros időszak, akkor egy két hétre kell 6-7 demóra felkészülni, na abban az időszakban tényleg nem nagyon van idő másra, de, ha ügyes vagy, akkor sok megajánlott jegyet tudsz szerezni. Januárban egy vizsgám volt, utána volt egy egész hónapos szünetem a tavaszi félévig.
Tavaszi félévben három bejárós napom volt, kedd-szerda-csutortok. A trend itt is az volt, 1-2 nap pihenő, 1 nap munka, hét előtt 1 nap intenzív készülés.Demóírós időszak kicsit keményebb , az május elején volt, akkor jött megint az egy - másfél hét intenzív tanulás. A tavaszi vizsgaidőszak keményebb volt, 4-5 vizsgám volt, június végén volt az utolsó, közte volt mindössze 1-2 nap szünet , amikor nem csináltam semmit.
Összességében tudsz magadnak 1-2 szabadnapot beiktatni a héten, ha jól osztod be, és tényleg a heti adagra rá szánsz egy napot mondjuk. Ha jó a stratégia, és nem hagyod el magad, akkor minimálisan lesz egy háromhetes szakasz, szorgalmi vége, vizsgaidőszak első hetei, amikor viszont így is úgyis szenvedned kell a tanulással. De jó tervezéssel , és szorgalommal tényleg csak az az időszak húzós.
Két félév alatt így, valami 3,4-3,5es átlagot értem el, kb 53-55 kreditet teljesítettem. A fő tárgyak nagyjából meglettek, valamelyik másodjára. A tanulásban azért nem hulyultem meg, bár volt egy pár szenvedős hét.
Bármi kérdésed van, írj nyugodtan. Sok tippem van az első évhez. Edzésre pedig azért mindig van idő.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!