Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan csináljak külön informa...

Hogyan csináljak külön informatika érettségit?

Figyelt kérdés

Felnőtt képzésen esti tagozaton csináltam meg az érettségit 2 év alatt

Én lettem volna az egyetlen aki informatikából is szeretett volna, mint választott 5. tantárgy, és mivel egyedüli lettem volna ebből az osztályból, ezért a tanár mondta, hogy “Csak miattam” ne kelljen már érettségiztetnie, én meg h***e voltam és elengedtem, így most nincs érettségim informatikából.


Szeretném megcsinálni, és érdekelne, hogy anélkül hogy újra járok 1-2 évet, hogyan és mikor van arra lehetőségem, hogy leérettségizzek belőle középszinten?


Illetve mi a menete és anyagi vonzata ha esetleg emelt szinten szeretnék?


Válaszokat előre is köszönöm.



2023. aug. 15. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van érettségi bizonyítványod, akkor akármikor jelentkezhetsz érettségire. Nem kell tanárhoz/tanfolyamra se járni ha úgy érzed, hogy magadtól is fel tudsz készülni.

Jelentkezni a jelentkezési időszakban lehet, amit az OH oldalán megtalálsz, de egyébként az őszire szeptember elején, a tavaszira pedig február közepén szokott lenni a jelentkezési határidő. Egy választott középiskolában, a kormányhivatalban és online is tudsz jelentkezni, ahogy neked kényelmesebb. Az emelt érettségi díja viszont elég húzós, most májusban 58 ezer forint volt, de jövőre valószínűleg még több lesz.

Illetve nem tudom mennyire hallottál róla, de májusban már új követelményrendszer lesz és informatikából nem lehet érettségizni, csak digitális kultúrából, erre mindenképp figyelj a felkészülés során.

2023. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2023. aug. 15. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!