Esti vagy levelező?

Figyelt kérdés

Teljes munkaidős állás mellett végezném az egyetemet. Ha jól értem az esti is és a levelező is csökkentett óraszámmal "üzemel". De valójában mi a különbség? Az én olvasatomban az, hogy levelezőn magamra vagyok hagyva a tanulással, és kéthetente van egy egész napos előadássorozat/konzultáció, majd a szemeszter végén vizsga mindenből.

Ellenben az estin vannak folyamatos órák, számonkérések, mintha nappalin lennék, csak az órák késői időpontokban vannak.

Jól értem ezt? Tehát ha én a nappalihoz legközelebb álló képzési formát szeretném választani, ami még összeegyeztethető a munkával, akkor az esti jobb lenne nekem?


2023. aug. 9. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én estis voltam a Bárczin, és nem este volt óra, hanem havi 5-6-7 nap, nyolctól négyig, ötig.
2023. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából jól érted. Az esti munkarendben hétköznap késő délutáni időpontokban vannak az órák, a levelezőn pár hetente (jellemzően hétvégén) tömbösítve.

Ha dolgozol mellette, a levelezőt ajánlom inkább, sokkal könyebb összeegyeztetni, és több szabadidőd is van mellette.

2023. aug. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is a levelezőt ajánlanám, de ha úgy érzed, hogy "magadra hagyva" nem menne akkor esti
2023. aug. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Tehát ha én a nappalihoz legközelebb álló képzési formát szeretném választani, ami még összeegyeztethető a munkával, akkor az esti jobb lenne nekem?"


Igen. És javasolt is ezt választani szerintem. A levelező csak akkor ajánlott, ha más már nem jöhet szóba.

2023. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!