Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyha nem fejezem be az...

Hogyha nem fejezem be az egyetemet és nem is lesz diplomám, akkor az állami féléveket vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés

Orvosin tanulok, már 5 éve, de másodéves vagyok, és most sem lett meg a vizsgám. Semmi motivációm tanulni.


Jelenleg elment 5 félévnyi állami támogatottam, és 5 félévnyi diákhitelem, összesen 13,5 millió ft tandíj.


A diákhitellel tisztában vagyok, de mi a helyzet az állam által finanszírozott 6,75 millióval?


Másik kérdésem, ha levelezőn elvégzek egy másik egyetemi képzést, és máshol lesz diplomám, nem az orvosin, akkor mi a felállás?


2023. aug. 8. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a képzést nem fejezed be, akkor a támogatás felét vissza kell fizetni, ledolgozni sem lehet. Ez akkor is így lesz, ha egy másik képzést elvégzel.
2023. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 teljesen rosszul tudja. A be nem fejezett képzésből származó tartozást le lehet dolgozni annyi félévnyi hazai munkaviszonnyal, amennyi aktív félévet felhasználtál. Régebben ezt külön kérvényezni kellett, most már kérvényezni sem kell. Itt a link egy tájékoztató egyetemi dokumentumhoz, melynek a 19. oldalán ott a lényeg:


[link]

2023. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
1. vagyok. igen, tévedtem. 2 éven belül kell munkaviszonyt létesíteni, és ledolgozni a féléveket. Ezt a kötelezettséget kérelemre felfüggesztik, ha másik képzést kezd, annak időtartamára.
2023. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell visszafizetni. Le lehet dolgozni. Én is hagytam ott államis képzést és semmit nem kellett fizetnem.
2023. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Bocsi, nem erősségem a szövegértés.

Szóval levelezőn elkezdek egy állami képzést, természetesen dolgozom mellette. És úgy döntök, hogy nem fejezem be, túl nehéz, nincs időm stb. Viszont továbbra is dolgozom a korábbi munkahelyemen. Akkor ez azt jelenti, hogy nem kell semmit fizetnem az államnak azért, mert abbahagytam a tanulmányaimat? Nincs kikötés, hogy hol kell dolgozni, multinacionális vállalatnál is lehet? Csak az a lényeg, hogy fizessem az adót meg a tb-t?

2023. aug. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: Nincs semmilyen kikötés a munkáltatót illetően. Bármilyen magyarországi munkaviszony megfelel. Az a lényeg csak, hogy a képzés abbahagyása után a felhasznált állami féléveiddel azonos ideig bejelentett munkaviszonyod legyen Magyarországon.
2023. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Oh, hát ez nálam tuti így lesz, hiszen dolgozom, és nem is szeretném ezt a helyet ott hagyni. Hacsak valamiért ők el nem bocsájtanak, de erre jelenleg szerintem kicsi az esély. Igaz, nem én kérdeztem, de azért nagyon köszönöm ezt az infót.
2023. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy én is offolok a saját kérdésemmel, de látom, értetek hozzá, én meg nem. Ilyen esetben (otthagyott államilag finanszírozott képzés, munkaviszonyban ledolgozott félévek) van lehetőség "visszakapni" az ingyenes félévekből valamennyit, bármennyit? Lehet ebben tiszta lappal indulni? Tehát ha mondjuk elvégeztem 4 félévet, aztán dolgozom 8 félévig, utána már soha többet nem számolhatok azzal a 4 félévvel, elveszett, kész, kampec?
2023. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. Nincs tiszta lap. Amit elhasználtál, az nem kapható vissza-
2023. aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9., értem, köszönöm!
2023. aug. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!