Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz a kezdés. De mennyire?...

Nehéz a kezdés. De mennyire? (Gimnázium-dömping)

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult, de megpróbálom megfogalmazni.

Idén szeptemberben kezdtem a gimit. Teljesen kikészültem..amikor reggelente meglátom az iskola kapuját, akkor mindig összeszorul a gyomrom. Nem ebbe az iskolába készültem. 12 éves korom óta tervezgettem ezt az egész középiskolai dolgot. Sajnos eléggé hiú voltam, és kevés iskolát jelöltem meg. A túljelentkezés 12x-es (!!!) volt. Jártam előkészítőre, ismertem nagyon sok oda járó diákot..elbíztam magam. Naná, hogy nem vettek fel. Nyáron úgy voltam vele, hogy oké..gőzerővel fogok tanulni, hogy félévkor vagy év végen át tudjak iratkozni. De most, hogy elkezdődött a tanév..nem tudom, hogy hol és mikor kezdjem ezt az egészet. Először is, mennyi az esély arra, hogy lesz hely? Gyilkoljak meg valakit a másik suliból, hogy biztos legyen? Ez elég komplikált : )) Esetleg protekciót tudnék szerezni, de az nem az én stílusom. Most csak ez lebeg a szemem előtt, nagyon akarom!

Tanácsokat és ötleteket várok.


2010. okt. 15. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha tudsz protekciót szerezni, akkor szerezz. Mivel úgyis csak akkor vesznek fel, ha van hely, így ezzel nem teszel keresztbe senkinek. Addig amíg nem ártasz másnak, nem kell szégyellősnek lenni a stílus miatt, hiszen a közérzeted és valamelyest a jövőd is múlik rajta. De akkor viszont minél előbb lépj, persze nem te magad, hiszen a szüleid gyermeke vagy.

Ha nem jön össze, akkor ugye marad a megszoksz vagy megszöksz, tehát vagy találsz egy másikat, ahova fel is vesznek meg meg is felel, vagy kénytelen vagy egtalálni ebben az iskolában a jót. Annyira azért csak nem rossz, ha ebbe is jelentkeztél!

De ha nem jön

2010. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz az a gimi, ahova most jársz, vagy csak nem ide akartál jönni? Mert ha egyébként színvonalas, akkor még megbarátkozhatsz vele, szóval próbálj meg beilleszkedni.

Ha viszont tényleg át akarsz iratkozni, akkor tényleg tanulj, szerezz jó jegyeket.

Nem kell, hogy elmenjen valaki a suliból, hozzánk pl. 10. elején jött egy új gyerek, és nem ment el senki. Több ilyenről hallottam a mi sulinkban és máshonnan is, és ezek elég erős, jó gimik. Szóval nyugi, nem kell senkit kinyírnod. :)

Azt hogy kell-e valami vizsga vagy hasonló, azt nem tudom sajnos.

A protekciószerzést is megpróbálhatod, ha ennyire fontos neked, ártani nem árthat.

Megkérdezhetem egyébként, hogy hol laksz? Csak mert hátha ismerem valahonnan azt a sulit, elég sok jobb suliban vannak ismerőseim (igaz diákok, de tapasztalatuk azért van).

2010. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (:

Nem olyan rossz..de hát azért..na. Nem ezt akarom!

Amúgy inkább nem árulom el..van ott jó pár ismerősöm és barátom is..mindenki szurkol nekem. (:

(Elméletben) csak év végén lehet átiratkozni..addig..addig én megőrülök. Majd a tanulásba folytom a bánatomat.. (:

2010. okt. 18. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!