Szerintetek mennyire esne le a jelentkezők száma a bölcsészkaron, ha bejelentenék, hogy ott is lesz kötelező matematika, azzal indokolva, hogy a középkori Hét Szabad Művészetbe, amiből a bölcsészet kialakult, a matematika is beletartozott?
Figyelt kérdés
2023. aug. 6. 21:09
1/11 anonim válasza:
Vége lenne az egyetlen, valódi humán képzésnek.
2/11 anonim válasza:
Szerinted mennyire esne le a mérnők és hasonló szakokon a részvevők száma, ha zenét is kellene tanulniuk, hogy ne legyenek szakbarbárok?
3/11 Metionin válasza:
Nem mindegy, hogy milyen szintű matek lenne. Pl. én simán vettem biosz szakon a matekot, pedig fostam, mert gimiben a 3-ast alig tudtam összekaparni. Nyilván nem matek szakos matek volt, hanem kb. az akkori emelt érettségi anyaga, amit én középszinten nem tanultam. Másrészt sok bölcsészkaron található szakra nem lenne érdemes matekot rakni, mert nem használnák utána. A nyelvszakokon logika tantárgy van, talán pszichológián lenne még érdemes vagy ahol adatokat kell elemezni számolással.
4/11 anonim válasza:
2: mas kerdes, hogy a magas szintű matek tudással meg lehet élni, zene hallgatassal viszont már kevésbé lol
5/11 anonim válasza:
Semennyire. Még ha be is akarnának vezetni ilyesmit, nyilván nem férne bele olyan részletes tárgytematika és olyan magas óraszám, mint egy mérnök szakon. Minden bölcsészkaron vannak általános bölcsész alapozó tárgyak, mint a filozófia, nyelvészeti bevezető és hasonlók, amik mind jellemzően kevés kredites előadások. Nagyon maximum ilyen formában lehetne bedobni a matekot. Nyilván nem fogják, de nem is tartana vissza senkit a jelentkezéstől.
3, pszichológián van is statisztika
6/11 anonim válasza:
Azért van az érettségi. Az egyetemen már azt tanulják elvileg, amivel foglalkozni fognak a munkájuk során. Műveltségi tantárgyak vannak ott is, pl. filozófia, történelem stb. Nálunk témakörök voltak, amelyekből választani kellett, nagyon sok kurzus volt, a legtöbb tanszék kurzusát fel lehetett venni műveltségi tárgynak. Ebbe bele lehetne venni a matekot is, ha valakit érdekel. Egyébként meg fogsz lepődni de pl. magyar szakon volt a nyelvészet tanszéken logika meg matematikai nyelvészet. Mert a nyelv és a matek mindkettő logikai rendszer, és valahol összefüggnek. Ennek megfelelően szerintem a többi nyelvi szakon (angol, német stb) ugyanúgy tanítják a nyelvészeti tanszéken ezeket. Egyedül a történelem szakon nem vagyok biztos benne, hogy tanulnak ilyesmit, abba nem láttam bele, de nem tartom azt sem kizártnak.
7/11 anonim válasza:
Jó bölcsész módjára nekem pszichológián volt 3 félév statisztika. Sőt, még 3 félév biológiám is, hidd el nem a világ vége egyik sem, de pl egy anglisztikásnak, germanisztikásnak teljesen felesleges.
8/11 anonim válasza:
Az lenne a legjobb ha nem is lenne bölcsész szak semmi szükség nincs ilyen életképtelen hülye gyerekekre akik az egyetem után a burger sütő pultnál vagy egy gyárban a soron kötnek ki.
9/11 anonim válasza:
8-as, ez hasznos volt, köszönjük. Tisztában vagy vele, hogy mit is jelent a bölcsészkar? Például ott képzik a nyelvtanárokat. Nem gondolnám, hogy annyira haszontalan lenne.
10/11 anonim válasza:
A tanár és nyelvszakokat leszámítva kb minden bölcsész szak haszontalan büfészak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!