Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Modart az egy egyetem?...

A Modart az egy egyetem? Diplomat ad? Miert nincs felvin?

Figyelt kérdés
2023. aug. 6. 18:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
10. Csak a mome egy európai hírű nívós egyetem.
2023. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#11: A hazai Modart párizsi anyaintézménye, a Mod'Art International Paris (amely az itteni képzés színvonaláért felelősséget vállal és így a sajátjával ekvivalens francia diplomát ad ki a budapesti hallgatóknak) pedig olyan jó hírű divatiskolának számít, hogy a hallgatóinak a harmada külföldről érkezik oda tanulni. Márpedig Párizsban élni köztudottan nem olcsó mulatság.


Ehhez képest a MOME végképp nem momdhatja el magáról, hogy minden harmadik hallgatója külföldi, vagy ilyen arányokra akárcsak a közeljövőben aspirálhatna. Jelenleg két angol nyelvű képzésük fut csupán, az is csak mesterképzésben. Nyilván ha volna fizetőképes nemzetközi kereslet rá, már régesrég futnának angol nyelvű képzéseik szinte minden szakon, és tömhetnék a zsebüket a tandíjakból. Sajnos az "európai hírnévvel" sokan szeretik hirdetni magukat, de az ilyen híresztelésekkel elővigyázatosan kell bánni. Most utánanéztem, s az Art & Design területen (ami a MOME fő profilja) az alábbi ranglista szerint a MOME nincs benne a legjobb 100 európai egyetem listájában sem:


[link]

2023. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!