Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Modart az egy egyetem?...

A Modart az egy egyetem? Diplomat ad? Miert nincs felvin?

Figyelt kérdés
2023. aug. 6. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem ad magyar diplomát, nincs akkreditálva a képzése.
2023. aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A Modart egy, magyarországi képzési hellyel működő, Franciaország által elismert, ott akkreditált, alap- és mesterképzéseket folytató magánegyetem. Mivel Franciaország is az EU-ban van, ezért a Modart által kiadott diplomák Magyarországon is diplomának számítanak. A felvi-n pedig azért nincs fenn, mert a felvételi eljárásuk nem része a magyarországi központi felvételi eljárásnak, attól teljesen függetlenül zajlik.
2023. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
2. Nyilván nem számítanak diplomának alapból.
2023. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3: A külföldi diplomákat, különösen olyan országok akkreditált képzésein szerzett diplomákat, amelyek felsőoktatása köztudottan színvonalas, általában könnyedén honosíttatni lehet egy magyarországi felsőoktatási intézménnyel. (Nekem például annak idején pár hónap alatt gond nélkül honosították a brit diplomámat egy itthoni egyetemen, ha jól emlékszem, 30 ezer forintos eljárási költségért.) Az Európai Felsőoktatási Térségben szerzett krediteket nem szokták a hazai egyetemek megkérdőjelezni, erről szól az Erasmus program is. Ha pedig a krediteket elfogadják, akkor az azok alapján kiadott diplomákba sem köthetnek bele.


Mindettől függetlenül szerintem egy hazai munkáltatót abszolút nem fogja érdekelni, hogy egy álláspályázaton valaki francia vagy magyar diplomával jelentkezik mondjuk egy divattervezői állásra. Úgyhogy valószínűleg honosításra sincs szükség, ha valaki itthon akar érvényesülni. Ha pedig külföldön, akkor szerintem egy francia diploma még előnyösebb is egy magyarnál.

2023. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat! Utolsonak igaza van:)

Tandijrol nem tud valaki valamit? Honlapon nincs fent:O

2023. aug. 6. 20:09
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
A képzés költségét sehol sem írják.Ez nem egy bizalomgerjesztő hozzáállás.
2023. aug. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#5: De igen, fönt van a tandíj is a honlapjukon. Ha rámész a választott szakra a SZAKOK menüben, akkor a megnyíló ablakban jobb oldalt van egy TANDÍJ fül, arra klikkelj rá.
2023. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon ügyesek. Egy neve nincs egyetemen akár egymilliós tandíj per év.
2023. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ah telefonon nem adta ki, de laptop mutatja, koszonom nagyon!
2023. aug. 6. 20:40
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
#8: A fizetős művészeti képzések a hazai egyetemeken is nagyjából ugyanilyen drágák, ugyanis ezeket nem lehet 150 fős előadótermekben tartani egyetlen oktatóval, mint a jogi karokon: a hallgatók a művészképzésekben szinte személyre szabott mentorálást kapnak az művész oktatóktól, egészen más a hallgató-oktató arány, így az oktatók fizetését kevés hallgatóból kell kitermelni. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen például félévente 800 ezer a legtöbb művészeti képzés tandíja, a Magyar Képzőművészeti Egyetemen pedig még ennél is drágább a legtöbb képzés. Úgyhogy ha valaki fizetősre kerülne csak be, akkor anyagilag nagyjából ugyanott van a Modart-tal, mint a hazai művészképző egyetemekkel. Hazai viszonylatban ez a tandíj egyáltalán nem kirívó, és a képzéseik olyan szakokon folynak, amelyek Magyarországon máshol sehol nincsenek.
2023. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!