Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tanuljak meg ennyi...

Hogyan tanuljak meg ennyi mindent vizsgaidőszakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magyar-töri szakos középiskolai tanár leszek. A múlt félév lett volna az utolsó félévem. Magyarból le is záróvizsgáztam sikeresen ötösre, de a törtből megcsúsztam pár tárggyal. Már nem idén, még másod- és harmadévesen nem csináltam meg jó pár tárgyat, annyira megijesztett az oktató és más elsőbbévesek is, beállítva, hogy megpróbálkozni velük egyenlő a lehetetlennel.

Szóval most a következő félévben a nyakamra szakad négy elég kemény, magolós tárgy. Már kinyomtattam a tételeket, nagyjából kijegyzetelve 300 oldal az össz anyag, de ezt mind tudni kell. Ehhez hozzájönnek a beugrók, vagyis az a jó pár oldalnyi évszám-név-hely, amit álmunkból felébresztve is tudni kell. Van középkor, koraújkor és újkor. Egyetemes és magyar történelem is.

Főállásban dolgozom és van egy örökmozgó kétévesem. Szeretnék emiatt minél előbb hozzáfogni a tanulásnak...DE.

Félek, hogy amit most megtanulok, az a tudás decemberben már sehol sem lesz. Hogy tanuljak úgy, hogy minden meg is maradjon és ne az utolsó pillanatra hagyjak mindent? Persze ismétlés, tudom, de itt most a megszokotthoz képest más módszert kellene alkalmaznom.

Köszönöm, akinek van javaslata vagy tapasztalata!



2023. aug. 4. 16:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó félévet úgy értem, hogy az összefüggő egyéni iskolai gyakorlaton kívüli utolsó félévem.
2023. aug. 4. 16:28
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Hogy záróvizsgáztál, ha nincs meg minden tárgyad? Ez nem lehet.
2023. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pfűűű...most erre nem mondok semmit.

Milyen záróvizsgáról beszélsz? Egyébként is megragadtad a lényeget.

Minden diszciplína szakmai záróSZIGORLATTAL zárul. Tehát van egy történelem és egy magyar zárszigorlatom. Ebből a MAGYAR zárszigorlatom sikerült, mivel a magyaros tárgyaim mind megvannak.

Történelemből nem zárószigorlatoztam, mert hiányzik négy tárgyam.


A záróvizsga az egyéni összefüggő iskolai gyakorlat után van. Gondolom nem tanár szakos vagy, fogalmad sincs semmiről, és ahelyett, hogy segítenél ideböfögtél valamit.

2023. aug. 4. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Te írtál záróvizsgát a kérdésedben, szóval teljesen jogos kérdés.
2023. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Igen, angol-történelem szakos középiskolai tanárként végeztem 3 éve. v Tehát tudom, hogy a záróvizsga, amit a kérdésben említettél nem egyenlő a szigorlattal. Szóval igen, megfogtam a lényeget, mert te pontosan sem tudsz fogalmazni magyaros létedre.

Ami a kérdés érdemi részét illeti,gondolom ki van adva tételsor, ahhoz jegyzetet kell írni de nem 300 oldalasat, hanem tételmondatokat. A beugrókat meg kell tanulni, mert ezen múlik maga a vizsga alapból. Itt nincs jó tanács. Ha végképp nem megy, amin azért meglepődnék, akkor add le a szakot.

2023. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Puskázz, úgyis elég lesz egy tanórával előrébb tartani, ha majd ha tanítod a kis nebulókat. (Vicc volt.)


Azt sosem értettem, hogy miért kell minden fiatal anyukának egy seggel 3 lovat megülni: teljes állásban akar dolgozni, babázni akar otthon, egyetemre is akar járni magolós szakra, mert miért is ne?

Sajnálom, de az ember teljesítőképességnek is van határa. Semelyik fronton nem fogsz normálisan helyt állni, ez az igazság. A kismama buzdító blogok, amikben leírják, hogy anyuka dolgozik, üzletet visz, háztartást visz stb. az mind hazugság. Mindegyiket trehány, gány, slendrián módon csinálja, ha csinálja.


Onnan tudom, hogy több, mindenhez IS értő fiatal anyukával dolgoztam együtt, pontosabban helyettük (!), mert jaj a gyerek, jaj, vizgsa lesz, jajajaj - és a munka oroszlánrésze rám maradt.


Szóval tessék gyereket nevelni, amíg oviba nem jár minimum és majd utána járogass egyetemre. Vagy mondj fej.

2023. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen tanulási módszerrel tanultál eddig?


Egyébként szerintem az ismétlés miatt sokkal jobb ha minél hamarabb elkezded a felkészülést.

2023. aug. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os: Sajnálom, nem terveztem elválni. Tanárként dolgozom már, így gyakorlatot is szerzek, ami az egyetemben segít. Soha nem kellett többet dolgozni helyettem, mint más kisgyerekes (értsd: óvodás korú) anyuka "miatt". Főleg nők dolgozunk a suliban, szerencsére fiatal is a csapat, mindenki megérti és támogatja a másikat.

A tanulás eleinte kemény volt, de most már a vége felé járok. A háztartás pedig nem fogja megcsinálni magát sajnos.

Éhen halni meg nem hobbim, köszi.


7-es: A legutóbbi keményebb vizsgaidőszakon pomodoroztam. Egyébként viszonylag könnyen tanulok, most is emlékszem mindenre, amit 3 napja tanultam, de amint több lesz az információ, elkezdenek majd szépen összekeveredni a fejemben.

Szóval általában leülök, szövegkiemelőzök, visszamondom. Ha valamit nem értek (pl. említ a jegyzet egy csatát vagy házasságot, de nem tudom, hogy miről is van szó), annak utána szoktam nézni és magyarázatként melléírom.

2023. aug. 8. 12:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Mnemotechnikaval. Keress utana a memoriapalota modszerre. Magyart es torit is jol tudtam vele tanulni. Ha van turelmed hozza, vizualis vagy, akkor jol hasznalhato szerintem.
2023. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!