Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A jobb iskolába van esély...

A jobb iskolába van esély bekerülni?

Figyelt kérdés
Öcsém 7. osztályos, eddig 2-3-as volt mindenből. Szeretne jobb iskolába menni, és anyám szerint biztos nem vennék fel. Ha belehúzna, és fél évig javítana, lenne esély jobb iskolába bekerülni? Anyám ragaszkodik a gyengébb iskolához, de mivel odajártam, ezért pontosan tudom, hogy oda a legalja réteget veszik fel, és ott mindent fog csinálni, csak nem tanulni. Anyám is felháborodik, ha nem úgy van, amit ő akar.

2023. júl. 24. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én anno kettes voltam matekból, de mégis felvettek közgázra. Bár a többi tantárgyból elég jó jegyeim voltak, szinte mindenből ötös, de azért akkor is kettes matekkal közgázra. Amúgy meg a hetedik évvégét, meg a nyolcadik félévet nézik, szóval nyugodtan tud még javítani, egy próbát megér.
2023. júl. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Beszélj az öcséddel, célszerű megpróbálni. Az Ő ÉRDEKE.
2023. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogyan vegyem rá anyámat, hogy ne a rosszabba írassa?
2023. júl. 24. 19:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Beszélj a srác osztályfőnökével is. Hátha képes hatni édesanyádra.
2023. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Őt nem érdekli...
2023. júl. 24. 19:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor a dirivel. Lehet, ő segítőkészebb ember.
2023. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megkeresném a kinézett jobb iskola igazgatóját is. Talán ő is hatna édesanyádra.

Rokonok, nagyszülők, akik melléd állnának ebben az ügyben?

2023. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem értem az anyukádat: nem csak egy középiskolába lehet jelentkezni, így nyugodtan beírhatja első helyre az erősebb iskolát, a második helyre pedig a gyengébbet. Ha nem sikerül bejutnia az erősebbe, felveszik a második helyen megjelölt gyengébbe. Ezzel a módszerrel biztos nem veszít semmit, és a vita is megoldódik.
2023. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi számít jobbnak nálatok? Amúgy meg tanuljon, javítson, és gyakoroljon a központi felvételire. A jelentkezési lapba meg segíts nekik beírni a szerinted jókat is, de a rosszakat is, mert iskola nélkül maradni nagyon kellemetlen.
2023. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!