Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz abból bármi hátrányom...

Lesz abból bármi hátrányom egyetemen (nem info szakon), hogy alig értek a számítógépekhez?

Figyelt kérdés

Konkrétan nem tudom még az alap felhasználó dolgokat sem használni, csak a wordot. Olyan “tanárom” volt gimiben, aki alig tanított, órára sokszor be se jött, az érettségit is úgy csináltuk meg nagyon sokan, hogy előtte egy héttel a wordot a szánkba rágta, mondván az elég a kettesre+tételeknél egy kis makogásra megkaptuk a kettest.

Bölcsészettudományi karon fogok tanulni. Oda mennyire fontos, hogy tudjak excelt és hasonlókat használni? Kb csak wordozni meg netezni tudok a gépen, esetleg elmenteni dolgokat, mappákat létrehozni meg ilyenek.


2023. júl. 13. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ezt nem teljesen értem. Általános suliban se tanultál semmit? Ha ilyen volt a tanár és amúgy is bölcsész szakra akartál menni mi a fenéért infóból érettségiztél?

Amúgy a PowerPointra szükséged lehet, ha bármiből is kiselőadást kell tartani. Nem egy nagy szám megtanulni, harmadikosoknak is szokott sikerülni. Excelből nem hinném, hogy ilyen szakon kell bármi is, de a munkáltatók szokták kérni az alapokat. Tehát kb. hogy tisztában legyél vele mire jó és tudj pár alap függvényt. Ezt megtanulni szerintem kb. 10 óra időbefektetés lenne, de lehet sokat mondtam.

2023. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3.-os szinten én is tudom használni a ppt-t, csak mindenféle cifra efektet nem tudok belerakni. Meg meg tudom oldani a diákat, csak nem pont olyan megoldásokkal, mint azt gimiben kérik.

Az érettségi hosszú sztori, annyira nem is lényeges.

2023. júl. 13. 09:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen "alap felhasználó dolgokat" nem tudsz használni, a mai világban utána lehet (és kell tudni) járni ilyen dolgoknak néhány kattintással, teljesen függetlenül attól hogy milyen volt gimiben az informatikatanárod vagy hogy milyen karon fogsz tanulni.
2023. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséged lesz valamire amit nem tudsz, akkor majd megtanulod.
2023. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj, de 2023-ban szerintem csak kifogás az, hogy nem volt jó tanárod. Az én korosztályom még egyáltalán nem tanult informatikát az iskolában, mégis tudunk kezelni mindent, mert megtanultuk,amikor kiderült, hogy szükség van rá. Ma már gyakorlatilag ingyen elérhető bármilyen témában rengeteg tanulnivaló. Keress rá, ülj le, tanuld meg, gyakorold be. Hogy akarsz anélkül egy házidogát megírni, vagy akár használni a Neptunt? Még most hozd fel a tudásod átlagos szintre, nyáron, amíg van rá időd.
2023. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A neptunehoz tudtommal nem kell excel.
2023. júl. 13. 13:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Covid alatt is gimis voltam, az ilyen online tanulási dolgokat, internet, videócsetes óra, házidoga megírása simán megy.
2023. júl. 13. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!