Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges egy tárgyat másik...

Lehetséges egy tárgyat másik egyetemen elvégezni? Máshol vizsgázni?

Figyelt kérdés

Van egy tárgya, amit megpróbálnék másik egyetemen, hátha könnyebb, hátha más a vizsga felépítése. Igazából az oka mindegy, hallottam hogy van valami "vendég hallgató" dolog, de hallottam, nem olvastam, szóval nem tudom, ennek hol lehet utánanézni.

Nem váltanék egyetemet, csak egy tárgyból vizsgáznék máshol, ezt lehet? Ha igen, mi a menete, vagy hol találom az erre vonatkozó irányadást?



2023. júl. 8. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem honlapján.
2023. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én BME Fizikán vagyok, és nálunk az a szabály, hogy akkor fogadtathatunk el ELTEs tárgyat, ha nincs nálunk olyan tárgy, ami legalább 70%ban egyezik vele. Azaz ugyanazt a tárgyat nem csinalhatnám meg ott. De egyetemi szabalyzatokban benne kell lennie.
2023. júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Létezik vendéghallgatói jogviszony egy-egy tárgyra de csak az adott egyetem engedélyével és pl. nálunk szigorlatot nem lehetett tenni máshol, igaz, a vendéghallgatói státuszt sem engedélyezték, de ettől még van ilyen.
2023. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogadó egyetemre kell (hallgatói jogviszony igazolással) kérvényt benyújtanod, hogy vendéghallgató lehessél megadott tárgyakból. Ha megkapod az engedélyt, a tárgyakat a fogadó egyetemen teljesítheted (ezért általában kreditenkénti pénzt kérnek). De persze az egésznek csak akkor van értelme, ha a saját egyetemed kreditátviteli bizottsága a szerzett krediteket elismeri majd. Erről elvileg úgy szól a szabály, hogy az elvégzett tárgy tematikájának 70%-ban le kell fednie az elismerendő tárgy tematikáját; de a valóság az, hogy a kreditátvitel elbírálása sokszor elég hasraütésszerű. Jó ötlet, ha a tárgyfelelős oktatónak megmutatod a másik egyetem tematikáját, és kikéred a véleményét, mielőtt benyújtanád a vendéghallgatói kérelmedet.
2023. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!