Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szakfordító szeretnék...

Ha szakfordító szeretnék lenni, akkor az egyetemre kötelező a kitűnőség?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, gimibe járok, 5 éves (NYEK).


Van egy középszintű német nyelvvizsgám és érettségim.


Ám kitűnő az nem vagyok :-D Sőt.


Kitűnőnek kell lennem?


2010. okt. 13. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát előbb el kéne végezni az adott nyelv szakát... Anglisztika, germanológia, etc...

Megnézed a ponthatárt, és azt kell elérned. :D Messze nem kell kítűnőnek lenni. Persze az nem árt, hogyha nagyon jól beszéled a nyelvet, mert ott elsősorban nem arra tanítanak meg. Utána onnam szakosodhatsz, master, az egyetemen viszont nem árt tényleg jó jegyeket szerezni emiatt, mert keveset vesznek fel. Konkrétan sajnos nem tudom, hogy megy ez, de ha jól emlékszem, szakfordító esetén a másik szakot is el kell végezni. De pl az EUs tolmácsok zömében jogászok, akik jól beszélik a nyelvet. A többinél sajnos nemtom :S

2010. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!