Mikor van az ELSŐ TANITÁSI NAP ezeken az egyetemeken?
-Pannon egyetem Veszprém
PE-MFTK: magyar alap szak levelező
-Eötvös Loránd tudományegyetem
ELTE-BTK: informatikus könyvtáros alap szak nappali vagy levelezős
-Budapesti gazdasági egyetem
BGE-KKK: kereskedelem és marketing (marketingkommunikáció)
felsőoktatási szakképzés nappali vagy levelezős
Mennénk nyaralni Augusztus-Szeptember körül a családdal,(Szeptemberbe elején jobb lenne az árak miatt) de jövőre megy a testvérem egyetemre, több opció is van amit megjelölt. Július közepén derül ki hogy hova veszik fel, de a szállást előtte le kéne foglalni.
"Semmivel nem rosszabb az első héten hiányozni, mint később ... Első héten ráadásul bemutatkozással, ismerkedéssel, követelményismertetéssel fél óra vagy akár több is elmehet ..."
Pont ezekről lemaradni lehet a legrosszabb, akár az egész félévre (ha nem többre) rányomhatja a bélyegét, ha nem vagy ott az ismerkedős szakasz legelején, mert később belépve majd úgy érzed, hogy biztos csak te vagy ilyen béna, hogy még annyit se tudsz, hogy X, a többiek meg már biztos mind képben vannak, és ők különben is már mind ismerik egymást, te meg senkit, stb., amitől elkezdesz (még jobban) szorongani, nem merni kérdezni, stb. Személyiségtől is függ persze, hogy ezek mennyire fontosak valakinek, de azért meggondolandó, hogy egy olyan nyaralás kedvéért, amit pár héttel korábban is meg lehet ejteni, érdemes-e ezekből kimaradni.
Nekem is volt olyan szaktársam, nem is egy, aki kihagyta az orientációs napot. Az egyikük több hetet(!) hiányzott vízumgondok miatt. Semmi hátránya nem származott belőle végül, mert online tartottuk vele a kapcsolatot, folyamatosan továbbítottuk az információkat. A mai világban ez nem lehet probléma.
12, Az életben bármikor adódhat olyan szituáció, hogy az ember kiesik, lemarad valamiről, és utólag kell behoznia dolgokat. A szorongással, ha van, meg kell küzdeni, merni kell kérdezni. Nem szabad már ennyire gyámoltalan kisgyerek módjára viselkedni felnőttként, egyetemen.
"Az életben bármikor adódhat olyan szituáció, hogy az ember kiesik, lemarad valamiről, és utólag kell behoznia dolgokat."
Persze, de ezt most nem csak "valami", hanem elég nagy váltás (hiszen nem csak új tanév kezdődik majd, hanem az egyetemi élet, olyan háttérből érkezve, hogy azt sem tudja, mi az, hogy "szorgalmi időszak", és senkit se ismer, se a tanárokat, se a hallgatókat, se az egyetemi épületet, stb.), ráadásul nem elkerülhetetlen, hogy belevigye magát ilyen helyzetbe. Elég az ilyesmit akkor gyakorolni, amikor muszáj - olyankor eleve az is jó hajtóerő, önbizalomgerjesztő, hogy "nem tehetek róla, így alakult, valamiről lemaradtam, de most itt vagyok, bepótolom, amit kell!"
"A szorongással, ha van, meg kell küzdeni, merni kell kérdezni. Nem szabad már ennyire gyámoltalan kisgyerek módjára viselkedni felnőttként, egyetemen."
Hát de látod, hogy milyenek sokan: nem merik felvenni a kapcsolatot a TO-val, inkább a gyk-n kérdeznek névtelenül...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!