Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudok átjelentkezni?

Hogy tudok átjelentkezni?

Figyelt kérdés

Tanító szakra jelentkeztem idén, levelezőn. Már voltam alkalmasságin is.

Mégis inkább óvodapedagógusra mennék.

Hogy és mikor, egyáltalán át tudok -e jelentkezni?


2023. jún. 12. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyan annál az intézményen belül akarsz váltani?


Ha nem akkor sehogy. Mert akkor nem lenne értelme a felvételinek. Mert mindneki mehetne bárhová. Érdemes írnod 1 levelet a TO-nak. Ők biztos segítenek.

2023. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanaz az intézmény.
2023. jún. 12. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:

#1: Ez így nem teljesen igaz. Azonos képzési területen belül akár másik egyetemre is át lehet jelentkezni, csak teljesíteni kell az egyetem által meghatározott követelményeket.

Általában 2 teljesített félévet kérnek és/vagy egy meghatározott mennyiségű kreditet, illetve bizonyos átlag felett kell lenned, hogy átvegyenek és még olyankor is általában csak önköltségesre tudsz átmenni, szóval erősen megfontolandó inkább az újra felvételizés.

2023. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És tanév elején nem lehet szakot váltani ugyan abban az intézményben?
2023. jún. 12. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de egy próbát talán megér. Kérdezd meg a TO-n, max azt mondják nem.
2023. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És olyat lehet, hogy csak magyart tanítok ezzel a végzettséggel? Ha azt választom fő tárgynak.

Vagy külön magyar tanárnak kell jelentkeznem? Ha matekot nem tanítok akkor is elhelyezkedhetek?

2023. jún. 13. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!