Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi élet csak kolisken...

Az egyetemi élet csak koliskent lehet jó?

Figyelt kérdés

Helybeli vagyok, azt olvastam, hogy a kolisoknak a legjobb az egyetemi élet. Ez alatt értem az osszejarasokat, programokat, barátkozást stb

Ez tényleg igaz? Ha nem vagyok kolis akkor ezek nehezebbek lesznek?



2023. jún. 10. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kolisnak lenni hozzá, sokkal inkább az adott ember személyiségén múlik. Aki amúgy is könnyen barátkozik simán talál haverokat akikkel össze tud járni vagy ha egyedül is megy el egy programra talál embereket akikkel le tud állni dumálni, míg egy magának való kolis meg kimarad ezekből. De csatlakozhat a HÖK-hoz vagy vmilyen diákszervezethez, önszervező klubhoz, sporcsapathoz, ezek is jó lehetőségek új embereket megismerni.
2023. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van élet kolin kívül is. Én örültem volna, ha belyben laknék és megspórolom a kellemetlenségeket. Nyilván van közösségi vonzata a kolis életnek, csak sok kellemetlen része is, kajay zuhanyzás, zaj, rendetlenség stb.


Én egyébként levelezős voltam, és ott aludtam konzultációkon, mert 200 km-re laktam az egyetemtől, és kocsmázások így is voltak, amikor fent voltam, hétvégi kikapcsolódásnak jó volt.

2023. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kollégiumnak megvan a közösség kovácsoló ereje. Én 6 évig kolis voltam, szobatársaimmal nagyon jó barátok lettünk, most is tartjuk a kapcsolatot. A koli ott volt a campus területén, alatta kis kocsma, ahova gyakran mentünk szórakozni. Nyilván kis négyzetméteren kellett 2 másik emberrel együtt élni, amit így utólag (hogy saját lakásom van) nehéz már elképzelni. De meg lehetett oldani. Zuhanyzásról csak annyit, hogy itt Debrecenben, szinte az összes kollégiumban szobánként van fürdőszoba, így a zuhanyzás kellemetlenségeit nem érvényesülnek.
2023. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek kolis lenni. Sőt, jómódú budai gyerekként fő szempont volt a koli (pedig jófej a családom), részben ezért mentem vidéki egyetemre (ahol a koliba a tanulmányi pontjaimmal kerültem be)


zuhanykabinon van függöny. Semmi kellemetlenség nem ért. Nagy családban nőttem fel, gyakran jártam tábozozni, egy szoba megosztása nem nagy dolog számomra.


És igen. Nem vagyok extrovertált, de olyan nagyon intro sem. A koli nagyon sokat segített a szociális életemben. Mert nem aggódtam az idő miatt, hiszen helyben volt a szórakozás, bármikor mehettem, ha szünetet tartottam a tanulásban. Ez nagyon nagyon jelentős volt számomra.

Ha könnyen barátkozol, akkor nem lesz magy hátrányod.

2023. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy megkönnyíti az ismerkedést, ha kollégiumban laksz, azonban az sem indul hátrányból, aki helyi vagy esetleg albérletben él, kolisként vannak barátaim mindhárom lakhatási helyzetből. Az egyetem már nem olyan, mint az általános vagy középiskola, nincs egy kényszeredett osztályközösség, ahol vagy megtalálod a helyed vagy kirekesztenek. Az egyetemen sokféle ember megfordul, és kismillió lehetőséged van ismerkedni az évfolyamtársaiddal meg a felsőbbévesekkel is (kari bulikban, HÖK által szervezett programokon stb), könnyebben megtalálja az ember a maga társaságát szerintem, legalábbis velem ez történt. A közoktatásban eltöltött tizenkét hosszú évem alatt nem igazán voltam népszerű az osztálytársaim körében, általános iskolában ki is közösítettek, gimiben inkább semlegesek maradtak az irányomba, de ott sem szereztem nagyon barátokat. Aztán az egyetem előtti nyáron tiszta ideg voltam, hogy kész, vége, magányosan fogok meghalni, aztán baromira nem így lett. :D Már a gólyatáborban sikerült megalapoznom pár hosszúnak ígérkező barátság kezdetét, aztán a kollégiumi közösségbe is sikerült beilleszkednem. Mostanra egy elég népes baráti társaság egyik központi figurája vagyok, amiben még álmaimban sem mertem reménykedni. Legyél nyitott, járj el az egyetem által szervezett programokra, és kezdeményezz azoknál, akiket szimpatikusnak találsz. :)
2023. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!