Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet túllendulni azon,...

Hogy lehet túllendulni azon, hogy nem abba az iskolába vettek fel, ahova szerettük volna?

Figyelt kérdés

El fog múlni ez a rossz érzés?


Konkrétan 4 ponton múlt hogy nem álmaim iskolájaba vettek fel. (elszúrtam a magyar írásbelit, pedig kitűnő tanuló vagyok).


Ahova felvettek, arról tegnap azt mondta anyám egyik kollégaja, hogy az egy "gyenge iskola".


És most olyan leertekeltnek érzem magam emiatt.


El fog múlni?

(többi barátnőm mindegyik jó és neves iskolákba került be).


2023. jún. 7. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel? Négy év múlva innen is elballagsz, aztán az, hogy hol kötsz ki, rajtad múlik, nem azon, hol tanulsz.
2023. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

félévkor átiratkozol.


Amúgy mi alapján mondja, hogy gyenge suli? Van tapasztalata? vagy csak rosszindulat? Teljesen meglehet, hogy semmi alapja nincs annak, amit mond, csak téged és anyádat akarja ezzel megfúrni.


Más.


Engem sem oda vettek fel, ahová szerettem volna, szakos gimibe. Elrontottam a szóbelimet (rossz élmény is volt).


Végül ahová kerültem onnan is sikeresen felvételiztem, és utólag egyáltalán nem bánom, mert közelebb volt, és sokkal jobban jártam a napi 1, mint a napi 3 óra utazással.

2023. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyenge sulit miből gondolja? Ez annyira bírom, mikor jönnek a szülők és gyakorlatilag versengenek hogy kit milyen erős suliba vettek fel... És akkor mi van? Egy gyengébb suliból is ugyanúgy be lehet jutni egyetemre, mivel az érettségi mindenhol ugyanaz... Az már megint más hogy milyen fakultációk vannak..


Amúgy szerintem se számít,az életed és a jövőd nem azon fog múlni hogy most milyen a sulid hírneve.

2023. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen normálisak válaszoltatok!


Köszönöm, jókat is írtatok.


Nem, nem irigységbol, vagy fúrásbol mondta, tényleg egy "névtelen" iskola, az ismerőseim nagy része sose hallotta, szóval nem az a suli, amit mondasz és ravagjak hogy ja, tudom...


Lehet hogy nagyon jól fogom magam érezni ott 4 évig, mégis olyan rossz érzés még mindig, hogy az összes barátnőm oda jutott be, ahova akart.

2023. jún. 7. 18:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Az hogy névtelen, nem jelenti azt, hogy gyenge suli. Rangsorban érdemes megnézni, az valamivel objektívebb képet ad. Az én sulimról se tudta senki, hogy eszik-e vagy isszák, de tartósan a top50 környékén van, ami azért annyira nem rossz hely, mégsem híres-neves.


De ugyanígy szaktársaim is a nevenincs, legközelebbi gimibe jártak a lekühelyükön, mert egyszerűen nem tudtak hová felvételizni, mégis sikeresen felvételiztek és még jobban is abszolválják az egyetemet.


Ne bánkódj! Én mindig azt mondom, hogy OKKAL alakult így, és ha MOST nem tudsz rajta változtatni, akkor ne töltsd vele az idődet, hogy ezen kattogsz.

2023. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy tényleg ilyen normálisan válaszoltatok. És igen. Igazatok van. Már jobb kedvem is lett. Köszönöm. 🤩
2023. jún. 7. 22:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én gimnáziumom nem volt benne a top100-ba, és az osztálytársaim fele nem tanult tovább.

Nekem mégis pofátlanul magas érettségi pontszámom lett két felsőfokú nyelvvizsgával. Mondanom se kell, hogy simán felvettek a megjelölt szakomra, el is végeztem, és eddig soha senki se kérdezte meg, milyen középsuliba jártam.

Visszatekintve a gimis éveimre, sokkal jobb szerintem egy közepes erősségű suliba járni, ahol hagynak élni és nem olyan kemények az elvárások, mint egy versenyistállóba. Én is azért tudtam ráfeküdni a nyelvekre, mert nem volt erős az oktatás és a szabadidőmben tudtam angolul meg németül olvasni. A nyelvtudáson kívül az összes többi tárgy úgyis kuka a "való életben", soha egy költő nevét vagy kémiai számolást nem fognak kérni tőled, ha csak nem ez a foglalkozásod.

2023. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es! Jó volt olvasni. Gratulálok a vizsgaidhoz!
2023. jún. 8. 19:41

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!